SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor-Trabzon maçında ilginç olay!

Kayserispor ile Trabzonspor maçının 58. dakikasında ilginç anlar yaşandı! Simic'in hareketine hakem Hüseyin Göçek doğru karar vererek 'geri pas' dedi. Ancak Kayserisporluların itirazı, kararı değiştirmese de Erkan Zengin topu rakibine verdi!

Güncellenme: 23:03, 14/09/2015
Kayserispor-Trabzon maçında ilginç olay!

Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında oynanan Kayserispor-Trabzonspor maçının ikinci yarısında sahalarda belki de daha önce görülmemiş bir pozisyon yaşandı.

Kadir Has Stadı’nda oynanan karşılaşmanın 60. dakikasında Kayserispor kendi yarı sahasının sol kanadından bir taç atışı kullandı. Kayserisporlu Marko Simic, üzerine gelen topu önce diziyle havalandırıp sonra da kafasıyla kalecisi Hakan Arıkan’a gönderdi. Hakan da topu eliyle tutunca, hakem Hüseyin Göçek geri pas kararı nedeniyle endirekt serbest vuruşu işaret etti.

141442259402

Bu tartışmalı karar sonrasında özellikle Kayserisporlu futbolcular ve saha kenarındaki teknik heyet hakem Hüseyin Göçek’e yoğun şekilde itiraz ederken, Marko Simic’in diziyle havalandırarak kafasıyla verdiği pas, kural gereği geri pas sayıldı ve hakem kararını değiştirmedi.

KURAL NE DİYOR?

123

141442259399

Ancak ilginç pozisyon bu kadarla da sınırlı kalmadı. Hakemin endirekt serbest vuruş kararı sonrası topu yere koyan Trabzonsporlu futbolcu Erkan Zengin, Kayserisporlu futbolcuların önünden çekilmesini istedi. Erkan, bu vuruşu topu yavaşça Kayserispor kalecisi Hakan Arıkan’a yuvarlayarak kullanırken, hem tüm stattan alkış aldı, hem de sahalarda belki de daha önce görülmemiş bir olaya imza attı.

141442259413