SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamza Hamzaoğlu: “Favori Atletico Madrid ama…”

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ve Hollandalı yıldız Wesley Sneijder, Atletico Madrid maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 14:11, 14/09/2015
Hamza Hamzaoğlu: “Favori Atletico Madrid ama…”

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ve yıldız oyuncu Sneijder, Şampiyonlar Ligi’nde yarın oynanacak Atletico Madrid maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Hollandalı yıldız şöyle konuştu:

“Lige iyi başlayamadık ama bu sadece bizim hatamız değil. Takım halinde iyi oynamalıyız. Rakiplere karşı evimizde iyi oynuyoruz. Şampiyonlar Ligi başka bir serüven. Sert bir rakiple karşılaşacağız. Biz bir takımız. Kazanmak için maça çıkacağız.

‘Sözleşme konusuna cevap vermek istemiyorum’

Atletico Madrid maçı öncesi sözleşme konusuna cevap vermek istemiyorum. Bu sizden çok benimle, takımı ilgilendiriyor. Burada çok mutlu olduğumu söyledim. Ben de kendi işime konsantre olmak istiyorum. Şu anda sadece maçı düşünüyorum. Büyük bir kulübüz. Bunu geçen sene gösterdik. Geçen sene kötü başlamıştık. Ancak beraber hareket ettik. Bunlar basının yarattığı dedikodular. Biz çok iyi arkadaşlar olduk. Bu sene de çalışıp arkadaşlarımla birlikte tabloyu tersine çevireceğiz. Herkes hata yapıyor. Bazen oyuncular, bazen hocalar hata yapar. Ben kazanmayı seviyorum. Her zaman kazanan oyuncu oldum. Tecrübeli oyuncular birbirine yardımcı olmalı.

‘Rodriguez genç ve yetenekli’

“Takıma yeni katılan Rodriguez hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna Sneijder şöyle yanıt verdi: “Genç ve çok yetenekli. Yeni bir ülkede yaşıyor. Adapte olmaya çalışıyor. Zorluklar çekiyor. Ben de elimden geldiğince kendisine yardımcı olmaya çalışıyorum.”

‘Atletico Madrid favori’

Atletico Madrid çok zor bir rakip. Şampiyonlar Ligi’nin güçlü takımlarından bir tanesi. Simone’yi tebrik ediyorum, güçlü bir ekip oluşturdu. Yarın Atletico Madrid favori. Şampiyonlar Ligi’ni kazanacak bir ekip. Geçen yıllarda yarı final, final oynayan bir takım. Şampiyonlar Ligi’nde evimizde çok iyi maçlar çıkardık. İşimiz çok zor olacak. Ama biz aç ve hevesliyiz.

Daha sonra söz alan Hamzaoğlu şu açıklamaları yaptı:

“Sezona sonuç olarak kötü başladık. Biz böyle oynamaya devam edersek iyi sonuçların geleceğine inanıyoruz. Doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Galatasaray olarak hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak. İnşallah birkaç sene içerisinde ulaşmak istiyoruz. Arda’nın Atletico’da oynamış olması nedeniyle yakından tanıyoruz. Son derece bilgi sahibiyiz. Oyuncular bazı maçlara daha iyi konsantre olur. Biz Real Madrid maçında farklı konsantrasyonla oynadık. Yarın da Atletico Madrid’e karşı çok farklı bir konsantrasyon ile sahaya çıkacağız. Atletico Madrid’in favori olması kaçınılmaz. Ama her zaman favoriler kazanmaz. Yarın taraftarlarımızla beraber farklı bir atmosferde farklı bir Galatasaray sahada olacak. Simone’yi tebrik ediyorum ve ona saygı duyorum. Yarın bütün unsurlar birleştiğinde kazanabilecek bir Galatasaray olacak. Atletico Madrid’e önlemlerimiz olacak. Hem takım anlamında hem de bireysel anlamda.