SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sezon başında Los Angeles Galaxy’ye transfer olan Liverpool’un efsane ismi Steven Gerrard, Sportsmail’de yayınlanan otobiyografisinde Mario Balotelli ile ilgili ilginç bir anısını paylaştı. Balotelli’nin biraz asi bir karakter olduğunu söyleyen Gerrard, yine de İtalyan golcünün hareketleri ile kendisini güldürdüğünü söyledi.

Liverpool’a gelen her oyuncuya ön yargısız yaklaştığını belirten Gerrard, şu anısını paylaştı:

“Balotelli’ye de ön yargısız davrandım. Kulübe alışması için elimden geleni yaptım. Ancak bir antrenman sırasında Balotelli’nin Rodgers’a ‘Ben kornerlerde savunmaya gelip adam tutmam. Bunu beceremem’ demesi beni çıldırttı. İçimde ‘Bu adam kendisini ne sanıyor’ dediğimi hatırlıyorum. Rodgers ise hiç sinirlenmeden Balotelli’ye ‘Artık savunmaya gelecek ve adam marke edeceksin. Eğer beceremiyorsan da öğrenirsin’ diyerek konuya son noktayı koymuştu.”

“Balotelli idare edilemez”

İtalyan golcü Balotelli hakkındaki düşüncelerini de paylaşan Gerrard “Onun hakkında transferinden önce havai fişekler ile ilgili bir olay duymuştuk. Mourinho’nun da kendisini ‘İdare edilemez’ olarak tanımladığını biliyorduk. Gerçekten de Balotelli idare edilemez. Bunu birlikte çalıştığımız dönemde gördüm. Kaliteli bir oyuncu ancak kariyerine baktığımızda yeteneklerinin harcandığını görüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Gerrard, bütün olumsuzluklarına rağmen Balotelli’nin sempatik bir futbolcu olduğunu ve kendisini sürekli güldürmeyi başardığını da sözlerine ekledi.