SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz haziran ayı başında Barcelona ile sponsorluk anlaşması sağlayan lastik üreticisi Lassa, söz konusu anlaşmanın tanıtımını, Nou Camp Stadı ve Blaugrana Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerle yaptı.

Barcelona Kulübü’nün basketbol, hentbol, tekerlekli paten hokeyi ile futsal takımlarının isim ve forma sponsorluğunu üstlenen, ayrıca “Global Resmi Lastik Partneri” olan Lassa’nın, 4 sezonluk anlaşma sürecinde Nou Camp Stadı’nda marka reklamını da yapacağı bildirildi.

Barcelona ile yapılan sponsorluk anlaşmasını “Lassa’nın global marka olma yolunda attığı önemli bir adımdır” diye değerlendiren Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, “Barcelona Kulübü’nün tüm dünyada eriştiği 1 milyar kişiyle markamızı buluşturacak olmasından dolayı heyecan duyuyoruz” dedi.

Barcelona’nın gücüne güç katacak”

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, birden çok spor branşında başarıyı hedefleyen bir kulüp olduklarını kaydederek, anlaşma ile ilgili şunları söyledi:

“Bu hedef doğrultusunda bir süredir kulübümüz bünyesindeki tüm profesyonel branşlar için global partner arayışındaydık. Barcelona’nın gücüne güç katacak ve bizleri belirlediğimiz hedeflere yaklaştıracak bir partner bulduğumuz için çok mutluyuz. Kuşkusuz ki Lassa ile olan işbirliği, hem bizlerin hem de profesyonel branşlardaki tüm takımlarımızın hedefe giden yoldaki kararlılığını artıracaktır. Bu partnerlik sadece Türkiye’de değil tüm dünyadaki varlığımızı güçlendirecektir.”

“Barcelona’ya ve Arda Turan’a büyük katkı sağlayacak”

Lassa ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ve milli futbolcu Arda Turan ile Lassa arasında yapılan özel anlaşmanın, Lassa’ya, Barcelona’ya ve Arda Turan’a büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Bartomeu, “Arda Turan’ın transferi, tamamen teknik heyetin talebi doğrultusunda olmuştur. Ne Beko ne de Lassa ile ilgili bir şey değildir. Arda Turan, takıma katkı sağlayacağı düşünülerek transfer edilmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:16:32,