SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’dan FIFA’ya sert eleştiri

Barcelona Başkanı Bartomeu, takımın altyapısında yer alan yabancı futbolculara FIFA'nın verdiği yasağı çok adaletsiz bulduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:51, 14/09/2015
Barcelona’dan FIFA’ya sert eleştiri

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanyol kulübünün altyapı tesisleri “La Masia”daki bazı yabancı futbolcular ile usulsüz sözleşme yapıldığı gerekçesiyle verilen 2 dönem transfer yasağı nedeniyle FIFA’yı eleştirdi.

FIFA’nın kararıyla ilgili bir soruya yanıt veren Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, “Çok adaletsiz bir karar. Özellikle söz konusu olan, futbol oynamak isteyen genç bir çocuksa daha da adaletsiz. Daha önceden de söyledik, FIFA’nın bu kararları çok ölçüsüz” diye konuştu.

FIFA’nın geçen hafta aldığı kararla, 16 yaşındaki Kamerunlu futbolcu Patrice Sousia’ya “La Masia”yı terk etmesi ve Barcelona B Genç Takımı’nda antrenmanlara bile çıkmaması tebliğ edilmişti.

Josep Maria Bartomeu ayrıca, Barcelona’da her futbolcunun çok özel olduğunu, ancak Arjantinli oyuncu Lionel Messi’nin sahaya çıktığında işin renginin değiştiğini söyledi.