SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig’de Medipol Başakşehir’i 2-0 yendikleri maçta düşündükleri oyunu sahaya yansıttıklarını ve bunun kendisini sevindirdiğin kaydetti.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Güneş, Medipol Başakşehir karşısında düşündükleri oyunu sahaya yansıttıklarını söyledi.

Güneş, rakipleri karşısında çok fazla pozisyon ürettiklerini anlatarak, “Heyecanlı bir maç oldu. Düşündüğümüz oyunu sahaya yansıttığımızı gördüm. Bu beni sevindirdi. Kazanmayı hak ettik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Haklı bir galibiyet oldu” şeklinde konuştu.

Medipol Başakşehir’e özellikle ilk yarıda yok denecek kadar az pozisyon verdiklerini kaydeden tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Takımımız henüz sistem ve uyum bakımından ideal seviyede değil ancak her geçen gün daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bugünkü maçta savunmada zaman zaman gereksiz top kayıplarımız, hücum tercihlerimizde hatalarımız oldu. Bunların hepsi olacak, her şeyi mükemmel yapmak mümkün değil. Fizik, teknik ve taktik olarak rakiplerimize göre daha iyi oynuyoruz.”

Güneş, yedek kulübesindeki futbolcuların da performansından memnun olduğunu vurgulayarak, “Bugün oynayan ve oynamayan oyuncular arasında benim için bir fark yok. Benim için mühim olan, oyuncunun takıma katkısıdır. Bugün kenarda kalan arkadaşlardan bu takımda oynamayı yüzde 100 hak eden oyuncular var. İhtiyacımız, sahaya girdiği zaman Beşiktaş’ı büyütmek, maçı kazandırmak için her şeyini ortaya koyan oyuncular” ifadelerini kullandı.

Bir soru üzerine, Beşiktaşlı futbolcuların karşılaşmadaki performansını değerlendiren siyah-beyazlı teknik adam, şöyle konuştu:

“Oğuzhan düşündüğümüz seviyenin altındaydı. Bir sakatlığı vardı ve idman yapamamıştı. İkinci yarıda değiştirdik. Gökhan Töre’nin, Gaziantepspor maçından bu yana giderek yükselen bir performansı var ama daha üst seviyeye çıkması gerekiyor. Mario Gomez’in kariyeriyle ilgili konuşacak bir şeyim yok ancak henüz düşündüğüm seviyede değil. İkinci yarıda oyunda o da kopmalar yaşadı. Yine de gayretli ve iyi niyetliydi. Jose Sosa da Gaziantepspor maçına göre daha iyiydi.”

Şenol Güneş, bir gazetecinin “Beşiktaş bu sezon 100 gol atacak mı?” sorusuna ise “İnşallah” yanıtını verdi.