SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hedefte geleceğin Neymar’ı var

Sportif Direktör Terraneo, Başkan Yıldırım'a "Gabriel Barbosa (Gabigol) için Santos'un istediği 20 milyon Euro'yu verelim. Sonrasında 50 milyon Euro'ya bile satabiliriz" dedi. Yönetim Brezilyalı yıldızı yeniden masaya yatıracak.

Güncellenme: 10:02, 13/09/2015
Hedefte geleceğin Neymar’ı var

Fenerbahçe’nin transfer dönemi sona ermeden önce kadrosuna katmak istediği Santos’un 19 yaşındaki Gabigol lakaplı yıldızı Gabriel Barbosa için başka planları var.

Geleceğin büyük yıldız adaylarından biri olaraka gösterilen Gabriel Barbosa’yı takıma kazandırmayı çok isteyen sportif direktör Guillano Terraneo, Başkan Aziz Yıldırım’la bir araya geldi. İtalyan futbol adamının Yıldırım’a “Biz 15 milyon Euro verdik ama Santos 20 milyonda diretiyor. İstedikleri parayı verelim ve Gabriel’i alalım. İleride 50 milyona bile satabiliriz” dediği bildirildi.

Terraneo’nun bu önerisine Başkan Yıldırım’ın olumlu cevap verdiği de de ifade ediliyor. Fenerbahçe yönetiminin ara transfer dönemi yaklaştığında konuyu tekrar masaya yatıracağı ve Brezilyalı yıldız futbolcunun transferi için bir yol haritası çizeceği ifade ediliyor.

GELECEĞİN NEYMAR’I OLARAK GÖSTERİLİYOR…

Geleceğin Neymar’ı olarak ifade edilen Gabriel Barbosa’yı Fenerbahçe ile birlikte İspanyol devi Barcelona da takip ediyor. Brezilyalı futbolcuya yapılan her tekliften Barcelona’nın da haberi olduğu belirtiliyor.

Gabriel Barbosa, F.Bahçe’nin ilk teklifi sonrasında facebook hesabından “Zico, Alex, Deivid ve Roberto Carlos gibi isimlerin forma giydiği ve büyük başarılar elde ettiği F.Bahçe’nin teklifi beni değerli hissettirdi ancak Santos’taki görevim henüz bitmedi” demişti.

Takvim