SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş’a 2-0 yenildikleri maçta siyah-beyazlı takımın haklı bir galibiyet aldığını söyledi.

Avcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk yarının kendileri adına boşa geçtiğini belirterek, “Maçtan önce Beşiktaş’ın hücum opsiyonlarının fazla olduğu yerlerde, sahada doğru durabilmeyi planladık ancak bloklar arasında öne doğru kaymaları doğru yapamadık” dedi.

Beşiktaş’ın savunmadan hücuma geçişlerinde de gerekli tepkileri veremediklerini kaydeden Avcı, “İkinci yarıya biraz daha önde başlamıştık. İkinci golü yiyene kadar oyun bizim adımıza sağlıklı gitti. Tam iki oyuncu değişikliği yapacaktık, golü yedik. Daha sonraki bölümde Beşiktaş farkı açabilirdi” şeklinde konuştu.

Avcı, rakiplerini aldığı galibiyetten dolayı tebrik ederek, “Saha içinde çok fazla dalgalanma gösterdik. Bunu göstermememiz gerekirdi. Belki 1-2 tane gol atabilirdik ama 4-5 tane de yiyebilirdik. Beşiktaş hak ederek kazandı” ifadelerini kullandı.

Geçen sezonu 5 yenilgiyle tamamladıklarını, bu sezon ise 4. hafta sonunda 3. mağlubiyetlerini aldıklarını hatırlatan Abdullah Avcı, “Güçlü bir takımız. Bir dönüşüm içine giriyoruz. Bunda ısrarcı olacağız. Oyun anlamında zaman zaman yaptığımızı daha büyük bir bölüme yayarsak, ligin yine keyifli takımı oluruz” değerlendirmesinde bulundu.