SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakkal’ın hesabı tuttu

13 Eylül 2015

ÖZELLİKLE karşılaşmanın ikinci yarısı maçı izleyenlere büyük keyif verdi. Takımlar, bol gol pozisyonuna girdi. Biraz şanssızlık, biraz beceriksizlik mde vardı diyebiliriz. Her iki takım sadece girdikleri pozisyonların birer tanesini değerlendirebildi.

BANA göre Galatasaray, ilk yarıda rakibin orta sahadaki presinden dolayı oyunu hücum hattına istediği gibi yığamadı. İkinci yarıda özellikle son bölümlerde bunu başardılarsa da galibiyet golünü bulamadılar. Maçı, sarı-kırmızılılıların kazanamamasındaki en önemli etken de Mersin İdman Yurdu'nun kalecisi Muammer'di. Öylesine başarılı işler yaptı ki, “İşte bu gol” denilen pozisyonlarda topu köşelerden aldı. Mihaylov gibi bir eldiveni yedek bırakıp Galatasaray deplasmanına Muammer gibi genç bir kaleciyle çıkma cesareti gösteren Mesut  Bakkal hocayı da ayrıca kutlamak gerekiyor. HAMZA hoca, Umut'u bence geç oyuna aldı. Galatasaray'da işler iyi gitmiyor. Kaybettiği bu 2 puanı şampiyonluk yolunda çok arar.

Melo dün sahada olsa, Galatasaray maçı çevirirdi. İşte buyüzden böyle oyuncular takımlar için gerekli. MERSİN İdman Yurdu, ilk 3 haftada hiç puan alamamanın stresi ile maça çıktı. Belki de aldıkları bu 1 puan, moral anlamında çok değerliydi. Futbolculara özgüven aşıladı. Bundan böyle Mersinli oyuncular, bu mücadeleyi göstermeye devam ederlerse işleri hiç de zor değil. Servet'in savunmayı nasıl toparladığını gördük. Takıma liderlik yapıyor.

HAKEM Mete Kalkavan bana göre müthiş bir maç yönetti. Ne taraftarın ne oyuncuların baskısından etkilendi. Gördüklerini çaldı. Süper Lig hakemlerinden görmek istediğimiz yönetim işte bu. Karşılaşmanın n37. dakikasında Vederson ile Yasin arasındaki ikili mücadelede Galatasaraylıların penaltı beklediği pozisyonda devam kararı vermekle doğru düdük çaldı. Yasin'in kolay düşüşüne kanmadı. Maçın son bölümlerindeki Selçuk'a gösterdiği kırmızı kartta ve Vederson'u ikinci sarı karttan oyundan atmakta haklıydı. Kendisini, bu başarılı yönetiminden dolayı kutluyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek