SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdman Yurdu’nun teknik direktörü Mesut Bakkal, Galatasaray karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

TT Arena’da 1-1 sona eren maçtan sonra konuşan Bakkal; “Planladığımız her şeyi yaptık. Khalili ve Murat Ceylan ile orta sahayı ele geçirdik. Herkes bekleyeceğimizi düşündü ama önde bastık Galatasaray oyun kurmakta zorlandı” dedi.

İşte Bakkal’ın maç sonrası açıklamaları;

“Kalemizden ne kadar uzağa çekersek o kadar yormamız gerekiyordu. Puan almak için de biraz da yürek ortaya koymak gerekiyordu. Bunları başarılı şekilde yaptık.”

“Sinirleri bozuldu Galatasaraylı oyuncuların. Pozisyon üretemediler. Son dakikalarda bizim konsantrasyon kaybımızdan pozisyonlar yakaladılar.”

“3 haftalık periyottan sonra puan almak önemliydi. Bu oyun şablonunu devam ettirdiğimiz sürece her takımı yenebilecek gücümüz var. Hayırlı olsun ilk puanımız.”

“Oynamaktan keyif alan birliktelik var takımda. Bunu hak etmiyorlardı. Bireysel hata yapıp çok üzülmüşlerdi. Yine de yeterli değil, devam etmemiz gerekiyor. İç sahadaki ilk maçı galibiyetle bitirmemiz gerekiyor.”

“Milli takım arasında çalıştık. Servet’e maçtan önce sordum, “Oynayacağım ben” dedi. Servet zaten duruşuyla, takımdaki ağırlığıyla bunu başarmış bir oyuncu. İyi başlaması önemliydi. Servet’le ilk puanımızı almamız bazı çevreleri de haklı çıkardı. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Zaten kişilikli oynarsanız buradan puan alırsınız, yoksa alamazsınız.”