SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında Galatasaray’ın sahasında Mersin İdman Yurdu ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından Ligtv’ye konuşan Hamza Hamzaoğlu, maçın hakemi Mete Kalkavan’ı sert bir dille eleştirdi. Bugüne kadar hakemler hakkında konuşmadığının altını çizen Hamzaoğlu, “Efendiliğimizden susuyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Hakemler hakkında şimdiye kadar hiç konuşmadım. Biz sustukça bir şeyleri görmediğimizi sanıyorlar. Ama biz her şeyi görüyoruz. Carole’e geçen hafta art arda çıkan sarı kartlar rakiplerimize bu kadar kolay çıkmıyor.

Geçen sezon da rakiplerimizin bizden 45 dakika daha fazla oynadığını gördük. Bugün de ilk yarı kaleci en az 5 dakika ayakkabılarını bağlıyor, 1 dakika uzatma gösteriliyor. İkinci yarı kaleci sürekli yerde yatıyor, oyuncu değişiklikleri, sakatlıklar var ama maç sadece 5 dakika uzatılıyor. Selçuk’un pozisyonunda hakem faulü erken çalsa Selçuk o hareketi yapmayacak. Bizi bazı şeylere zorluyorlar ama biz kimsenin oyununa gelmeyeceğiz.”

HAMZAOĞLU KAZANMA HIRSINDAN MEMNUN

Buna rağmen Mersin İdman Yurdu maçını kazanmaları gerektiğini belirten Hamzaoğlu “Beraberliği bunlara bağlamıyorum yanlış anlaşılmasın. Biz her şeye rağmen kazanmak zorundaydık. Bu başaracak güçteyiz. Sezon sonunda da ligin zirvesinde yer alacağız. Herkes görecek” şeklinde konuştu.

Mersin İdman Yurdu maçının ilk yarım saatinde iyi oynamadıklarını söyleyen Hamzaoğlu “Ancak bu dakikadan sonra baskımızı arttırdık. Yediğimiz gole de erken cevap verdik. Oyuncularım kazanmak için maçın sonuna kadar mücadele ettiler. Takımın kazanma hırsından memnunum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:23:15,