SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Van Persie ve Nani’den 10 kat daha iyi”

Trabzonsporlu erkan Zengin, takım arkadaşına övgü yağdırdı. Gurbetçi oyuncu, “Gelişi Van persie, Nani gibi olmadı. Ama Mbia’nın performansı onlardan 10 kat iyi. Sezonun en başarılı transferi” dedi.

Güncellenme: 09:09, 11/09/2015
“Van Persie ve Nani’den 10 kat daha iyi”

Bursa ve Beşiktaş maçlarında galibiyet gollerini atan, Akhisar mücadelesinde bir gole katkı yapan Erkan Zengin, önemli açıklamalarda bulundu.

Başarılı kanat oyuncusu, “Biz nasıl şampiyon oluruz? Maç maç düşünürsek, her haftaya tek tek bakarsak oluruz. Bu işler birinci olacağız demekle bitmez. Şu ortamı yakalamışken her şey olabilir. Takımda çok kaliteli futbolcular. Mesela Mbia. Gelişi belki Van Persie ve Nani'de olduğu gibi değildi. Ama saha içindeki performansı onlardan 10 kat iyi. Sezonun en başarılı transferi. Yönetim çok doğru oyuncular getirdi. Bu ortada” ifadelerini kullandı.

‘YARIM KALAN İŞ…’

“Transferlerin hepsi nokta oldu. Sadece isim alınmadı” diyen Erkan, “Hocamızı da herkes seviyor. Burada zaten efsane. Avrupa ve dünya bile onu biliyor” yorumunu yaptı. Gurbetçi isim, “Geçen sezonki süreç çok iyi değildi. Maçlarda istediklerimi yapamıyordum. Taraftar tepkisi olması da normaldi. Ama ayrılmayı hiç düşünmedim. Kontratım var ve bir şeyler göstermeden gitmem. Yarım kalan işi bu sene tamamlayacağım. Alışma süreci geçti. Formdayım ve istekliyim. Başkanım ve Ersun hoca çok istemişti beni. Olaylı olmuştum gelişim. O yüzden borcumu ödemeliyim” dedi.