SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samuel Eto’o krizi erken patladı!

Yıllık maliyeti 3.5 milyon euro olan dünya yıldızının 1.5 milyon euro’luk ödemesini sponsor Antalya Mermer yapacaktı, ancak yapmıyor. Yönetim kara kara düşünüyor.

Güncellenme: 13:37, 11/09/2015
Samuel Eto’o krizi erken patladı!

Samuel Eto'o ile tüm dünyanın dikkatini çeken Antalyaspor, krizi erken yaşadı. Yıllık maaşı 3 milyon Euro olan Kamerunlu süper starın,menajerine de 400 bin Euro veriliyor. Ev ve uçak gibi ekstralar göze önünde bulundurulduğunda yıllık maliyeti toplam 3.5 milyon Euro. 3 senelik sözleşme yapılan Eto'o'nun parasının sponsorlar tarafından karşılanacağı belirtilmişti. Başkan Gültekin Gencer, “Kulübün kasasından 1 kuruş çıkmayacak” demişti. Ancak iş öyle değil. Göğüs reklamı veren ‘İati', 2milyon Euro'luk ödemeyi yapıyor. Ancak Antalya Mermer yan çiziyor. Sırt reklamı aracılığıyla 1.5milyon Euro vermesi gereken Antalya Mermer, “1 milyon lira ödeyebiliriz” dedi.

2 SEZON NE OLACAK

Bu durumda Eto'o için ödenmesi gereken 4 milyon TL'lik bir para kalıyor. Bu rakamı kimin ödeyeceği merak ediliyor. Kamerunlu süper golcünün maaşı garanti ve banka teminatı da mevcut. Oyuncu her şekilde parasını alacak. Fakat sponsor sorunu çözülmezse bu rakam Antalyaspor'un kasasından çıkacak. Başkan, “Tüm maliyetini sponsorlar  karşılayacak” demesine rağmen İati ve Antalya Mermer ile yapılan anlaşmanın da sadece 1 yıllık olduğu ortaya çıktı. Eto'o ise 3 senelik imza atmıştı. Bu sene kurtarılsa bile gelecek 2 sezon ne olacağı merak konusu. Sezon başında 1.5 milyon Euro'luk Eto'o'nun peşinatı, TFF'den gelecek ayak bastı parasının 5 milyon TL'lik bölümüyle ödenmişti.

Yayınlanma Tarihi:08:59,