SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Podolski dünyayı ayağa kaldırdı!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray'ın yıldızı Lukas Podolski'nin Türk bayrağı ile çektirdiği fotoğraf dünyanın gündemine oturdu.

Güncellenme: 20:05, 11/09/2015
Podolski dünyayı ayağa kaldırdı!

Galatasaray’ın süper yıldızı ve Alman Milli Futbol Takımı forması giyen Lukas Podolski, şehitler için türkçe yayınladığı mesaj, Almanya'da rekorlar kırıyor.

7.5 milyon kişinin Facebook'tan, 2.75 milyon kişinin ise Twitter'dan takip ettiği Podolski, Türk bayrağı önünde sağ eliyle asker selamı verdiği fotoğrafının üzerine, “Yüreğim sizlerle, bayrak için toprağa düşen yüce asker. Türk Milleti'nin başı sağolsun” diye yazdı.

TEBRİKLER VE ELEŞTİRİLER

Almanya'da çok sayıda Türk arkadaşı olan ve Türkler'le içiçe büyüyen 30 yaşındaki Podolski'nin bu paylaşımı, çok sayıda cevap ve ileti aldı. Bir çok kişi, “Teşekkürler Poldi”, “Yaşa Poldi” gibi tebrik mesajları iletti. Ancak bazıları da Podolski'ye eleştiren mesajlar gönderdi. Alman aşırı sağcıların yanı sıra, PKK'ya yakın kişilerden gelen mesajlar ise, “Çayına ne kattın Podolski?”, “Sempatik biriydin ama insan haklarını hiçe sayan bir ülkenin bayrağının önünde böyle selam vermen yakışmadı. Utan Podolski”, “Artık senin milli formanı taşımayacağım. Bay bay Poldi” şeklinde oldu.

Ali Gülen/ Frankfurt

 

Yayınlanma Tarihi:18:57,