SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Model-Oyuncu olan Filiz Koç, Antalya’da

Almanya'da futbolculuğun yanında modellik, oyunculuk yapan Filiz Koç, Kadın Futbol 1. Lig ekiplerinden 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor ile anlaştı.

Almanya'da büyüyen, Galatasaraylı eski futbolcu Küçük Savaş'ın kızı Filiz Koç, 12 yaşında profesyonel futbol kariyerine başladı. 16 yaşında Türkiye Kadın A Milli Takımı'nın formasını giyen Filiz Koç, futbol kariyerinin yanı sıra modellik yapıp, televizyon dizileri ile şov programlarında yer aldı.
Futbol ve modellikteki başarısıyla Almanya'da 'Futbolun Güzeli' olarak tanınan Filiz Koç, forma giydiği 2'nci Lig takımı Hannover Limner'den Antalya'ya transfer oluyor. Filiz Koç, Kadınlar Futbol 1'inci Lig ekiplerinden 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor ile prensipte anlaştı.
Oyuncu Serenay Aktaş'ın eski takımı 1207 Antalya Muratpaşa Belediyesor'da lig şampiyonluğunu kazanmayı hedefleyen kulüp yöneticileri Filiz Koç ile Antalya'da bir araya geldi. Türkçe'yi az seviyede konuşabilen Filiz Koç, sempatik tavırlarıyla takım arkadaşlarının da beğenisini topladı.
Almanya'da futbolculuğunun yanı sıra model olarak tanındığını vurgulayan Filiz Koç, kendisinin 'Futbol Güzeli' diye adlandırıldığını söyledi.
1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor ile başarılı olacağına inandığını belirten Filiz Koç, "Almanya'da 'Futbolun Güzeli' olarak tanınıyorum. Türkiye'de de kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak, gençlere, çocuklara iyi örnek olmak istiyorum. Futbolun yanı sıra modellik yapıp, televizyon dizileri ya da sinema filminde teklif gelirse oynamayı isterim ama önceliğim futbol olacak. Kazanmayı seviyorum, kazanmak için sahaya çıkacağım" diye konuştu.
Türkiye Kadın Futbol A Milli Takımı'nın Erzurum'da yapacağı kampa katılacak Filiz Koç, Avrupa Şampiyonası grup karşılaşmasında Hırvatistan maçında ay yıldızlı formayı giyecek.
1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor Sportif Direktörü Hüseyin Türk, Filiz Koç ile 3 hafta sonra düzenleyecekleri törenle sözleşme imzalayacaklarını belirtti.