SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool’un efsane ismi Steven Gerrard, yaz transfer sezonunda takımdan ayrılması ile ilgili ilk kez konuştu.

Sözleşmesi tamamlandıktan sonra MLS takımlarından Los Angeles Galaxy’ye imza atan Gerrard, doğru teklif gelmediği için Liverpool’dan ayrılmak zorunda kaldığını söyledi. İngiliz yıldız, “Liverpool benim yuvam… Ayrılmak hiç aklımda yoktu. Yönetimden yardımcı antrenör teklifi gelseydi takımda kalırdım” dedi.

Yaşı nedeniyle fiziksel olarak her maçta oynamayı kaldırmayacağını söyleyen Gerrard “Geçen sezon bazı maçlarda oyundan alınmak, maça ilk 11’de başlayıp başlayacağımı bilememek ya da yedek kulübesinde oturmak beni yordu. Bu nedenle hem antrenör hem de futbolcu olarak Liverpool’da kalmayı isterdim. Böylece yedek kulübesinde oturmak benim için sorun olmazdı. Ancak bu teklif ancak ben ayrılmayı düşündüğümü söyledikten sonra geldi” şeklinde konuştu.

“ŞİMDİDEN ÖZLEDİM”

Liverpool’un 12 yıl kaptanlığını yapan Gerrard, kariyeri ile ilgili ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Premier Lig’den ayrılalı kısa bir süre geçmesine rağmen o atmosferi şimdiden özledim. Her ne kadar ABD benim için yeni bir deneyim ve heyecan olsa da, televizyonu açıp herhangi bir Premier Lig maçı izlediğimde tribünlerin coşkusu, oyunun tansiyonu, yaşanan gerginlikleri kıskanıyorum. Liverpool kaptanı olmayı, Steven Gerrard olmayı, taraftarımın önünde oynamayı ve onlar için maçı kazanma isteğimi özlüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:11:09,