SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, İzlanda ile oynadığımız Eurobasket 2015 ilk tur son maçını değerlendirirken, ikinci turda karşılaşacakları Fransa maçı öncesi de bir değerlendirmede bulundu.

“Sonuçta Avrupa Şampiyonası ve milli maç oynuyoruz. Sırbistan ve İspanya maçı dışında rakibimiz çok iyi oynadı. Savunulması en zor takımlardan birisine karşı oynadık. Çok fazla üç sayı isabeti buldular. Semih'in savunmada adam tutması ve Furkan'ın da aynı şekilde eşleşmelerinde çok sıkıntı yaşadık. Onların değişmeli savunmasını çok iyi cezalandırdık.”

Maç Kopmayınca Rotasyona Gidemedik

“Hemen her oyuncu dakika aldı. Kartal Özmızrak ve Furkan Korkmaz henüz bu seviyelerde oynayacak durumda değiller. Ancak maç belli skora geldiklerinde oynatabiliyoruz. Bugün de maç kopmadı. Göksenin ana rotasyonda ama o da bu akşam iyi oynayamadı. Ayrıca Oğuz da savunmada ağır kalacağı için kullanamadık.”

“Bugün son topta faul yapmamayı tercih ettik. Bazen faul yapıyorsun bazen yapmıyorsun… Rakibimizden mucizevi bir üç sayılık basket yedik. Pozisyonda aslında savunmamızda iyiydi ama maç uzadı.”

Fransa'yı Yeneceğiz

“Bizim açımızdan grup maçları iyi geçti. Üç maçı kazanmak istedik ama hedefimize varamadık. İlk 3'te bitirmek istedik, olmadı. İtalya'nın İspanya'yı yenmesi tüm hesapları altüst etti. İspanya'ya karşı aldığımız farklı mağlubiyet bizi de 4. sıraya itti. Şimdi ikinci turda karşılaşacağımız Fransa yenilmeyecek bir takım değil. Biz nasıl Almanya'yı ev sahibi olduğu maçta yendik. Şimdi de gidip Fransa'yı Fransa'da yeneceğiz.”