SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında Gençlerbirliği ile yapacakları karşılaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu ve 3 puanı hedeflediklerini söyledi.

Sağlam, takımının gerçekleştirdiği antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, sezon başından beri ilk kez bugünkü antrenmanda tam kadroyla çalışma fırsatı bulduklarını belirterek, “Gençlerbirliği maçı bizim için çok önemli. Bu maçtan taraftarlarımızın da desteğiyle mutlak 3 puanla ayrılmak istiyoruz” dedi.

Geçen sezondan ilk 11’de yer alan 8 oyuncunun başka kulüplere transfer olduğuna dikkati çeken Ertuğrul Sağlam, bu futbolcuların yerine en az onlar kadar kaliteli, bazı mevkilerde gidenlerden daha iyi ve yetenekli oyuncuları takıma kazandırdıklarını kaydetti.

Sağlam, yeni sezon için kaliteli oyunculardan kurulu bir takım planlaması yaptıklarını vurgulayarak, “Ama çok iyi oyuncuların bir arada olması üst düzey bir performans için yeterli olmuyor. Bu oyuncu grubunu birbirini destekleyen, anlayan bir grup haline getirip, takım olgusu içinde yüksek performans gösterecek hale getiremezseniz başarılı olma şansınız yok” diye konuştu.

Yeni ve kaliteli oyunculardan kurulu bu kadroyu en iyi performansı gösterecek şekilde hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Sağlam, “Taraftarımızın da oluşturacağı atmosferle camia üzerindeki moral bozukluğunu ve takımdaki 3 haftalık olumsuzluğu ortadan kaldırıp bir an önce öz güvenimizi kazanmak istiyoruz” şeklinde görüşlerini aktardı.

Ertuğrul Sağlam, Sivok’un sakatlığı, Josue’nin ise kart cezası nedeniyle Gençlerbirliği maçında forma giyemeyeceğini sözlerine ekledi.