SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, İspanya Milli Takımı’nda son maçlarda taraftarların kendisini ıslıklaması ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Pique, ıslıklanmasıyla ilgili tartışmalar hakkında şunları söyledi:

“Bana göre tek sebep Barcelona-Real Madrid rekabeti ama bunu başkalarına da sormanız gerek. Geçen yıl Diada’ya (Katalan milli bayramı) katılıp, Katalonya’nın kendi geleceğine karar verme hakkını savundum ve hemen arkasından milli maç oynadım. O zaman kimse beni ıslıklamadı. Milli takıma maksimum performansımı vermeye çalışan biriyim ama Barça-Madrid rekabeti ayrı. Yaptıklarımdan pişman değilim. Bin defa olsa yine yaparım. Ben böyleyim ve futbolu bırakana kadar böyle devam edeceğim. Bana böyle tahammül etmeleri gerekir.”

“BÜYÜK GURURU DUYUYORUM”

Ezeli rekabette yıllar sonra Barcelona’nın kazandığı bir dönemde oynayan bir futbolcu olduğu için çok büyük gurur duyduğunu vurgulayan Pique, sporda rekabetin çok normal olduğunu, insanların da bunu böyle algılaması gerektiğini savundu. Pique, Barcelona’nın kupa kutlamalarında Cristiano Ronaldo ve Real Madrid’i hedef alan sözleriyle ilgili “Şık bir şey değil ama ben böyleyim. Kimseye saygısızlık etmedim. Bu tamamen futboldaki rekabetten kaynaklanan bir şey ve hep böyle olacağım” dedi.

“BARCELONA’DA 50 KAT FAZLASINI KAZANIYORUM”

Milli takımda prestij için yer almadığını ifade eden 28 yaşındaki Pique, şu açıklamaları yaptı:

“Milli Takımda para için oynamıyorum. Barcelona’da 50 kat daha fazlasını kazanıyorum. Milli takıma gidiyorum çünkü doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Katalonya’yı da destekliyorum çünkü çocukluğumda bana çok şey verdi. Her ikisini birden desteklemekte sorun yok. Islık bir protesto şekli ve herkes yapabilir ama ıslıklar benden daha çok takımı rahatsız ediyor. Bu durum hocamız Del Bosque’nin hoşuna gitmiyor. Onun adına endişeleniyorum ama durum bu ve buna göğüs germek gerekir.”

Pique, her şeye rağmen milli takımdaki herkesin bir kozalak gibi birbirine bağlı olduğunu ve maksimum performansını vermeye çalıştığını vurguladı.

Yayınlanma Tarihi:16:17,