SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuzhan ömür boyu Beşiktaş’ta!

Sezona süper bir başlangıç yapan ve milli takımda Hollanda’ya attığı golle gündeme oturan Oğuzhan için Avrupa’nın devleri sıraya girdi. Elini çabuk tutan yönetim 5 yıllık yeni bir kontrat önerecek.

Güncellenme: 08:11, 10/09/2015
Oğuzhan ömür boyu Beşiktaş’ta!

ERSOY ÖZDEM / AMKSPOR

Beşiktaş’tan Oğuzhan Özyakup hamlesi… Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde yepyeni bir kimliğe bürünen ve sezona çok iyi bir başlangıç yapan genç yıldız, milli forma altındaki performansıyla gündeme oturdu. Hollanda önünde çok klas bir vuruşla perdeyi açan Oğuzhan'ın futbolu Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin dikkatini çekti. Inter, Ozzie için yeniden devreye girdi. İtalyan ekibinin hocası Roberto Mancini, Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemden çok beğendiği Oğuzhan'ı Çizme'ye götürmek istiyordu.

ALMAN VE İNGİLİZLER PEŞİNDE

Inter’in yanı sıra Bundesliga ve Premier Lig'den birer kulübün de Beşiktaş'ın yıldızını takibe aldığı belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen yönetim kurulu, talip olan yabancı kulüplerin Ozzie'nin aklını çelmesinin önüne geçmek için yeni bir sözleşme önermeyi planlıyor. Siyah-beyazlılar, Oğuzhan'a 5 yıllık yeni bir kontrat imzalatıp, 2018 Haziran ayında bitecek sözleşmeyi 2023'e kadar uzatmayı düşünüyor. 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun ücreti iyileştirilecek ve kontrata yüksek bir serbest kalma bedeli konulacak.

Yayınlanma Tarihi:08:10,