SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu hayalindeki Galatasaray’ı açıkladı

Hamza Hamzaoğlu, hayalindeki Galatasaray’ı tarif etti: “2 sene sonra daha genç, daha çok mücadele eden ama aynı zamanda tecrübeli bir takım görmek istiyorum."

Güncellenme: 09:11, 10/09/2015
Hamzaoğlu hayalindeki Galatasaray’ı açıkladı

Galatasaray’ın teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, futbolarena.com'a mini bir röportaj verdi. Başarılı hoca, hayalindeki Galatasaray'ın yaş olarak genç ama tecrübeli futbolculardan kurulu olduğunu söyledi.

Hamzaoğlu, “Hem genç hem de tecrübeli oyuncularla oynamak. Yani gençlere tecrübe kazandırmak. Bu sayede daha çok koşan ve mücadele eden bir takım oluşturmak hedefim. Semih, Koray, Telles, Carole, Jose, Sinan, Tarık, Bruma, emre. Bu oyuncuları tecrübelendirmek istiyorum” dedi.

Yeni sezonda da 4-2-3-1 sistemi ile yoluna devam etmek istediğin belirten Hamzaoğlu, “Ancak zorluk seviyesine göre ya da maçın gidişatına göre değişikliklere gidebiliriz. Bazı maçlara direkt üçlü orta saha ile başlayabiliriz” ifadelerini kullandı. Real Sociedad'a kiralanan Bruma hakkında da konuşan deneyimli teknik adam, “Bizim ve onun için doğru olan sürekli oynamasıydı. Orada bunu yapıyor. Transfer dönemindeki kararlarımızı sadece bu sezonu düşünerek vermedik” açıklamasını yaptı.