SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Grosskreutz şampiyon olduktan sonra…

Galatasaray'ın ikinci Alman transferi Kevin Grosskreutz, GS TV'de özel açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu, transfer sürecinde yaşananlardan şampiyon olduktan sonra nasıl kutlama yapacağını dair birçok konuda konuştu.

Güncellenme: 14:39, 10/09/2015
Grosskreutz şampiyon olduktan sonra…

Galatasaray’ın transferin son gününde kadrosuna kattığı ancak yaşanan aksaklık nedeniyle Ocak ayına kadar sarı-kırmızılı formayı giyemeyecek olan Kevin Grosskreutz, GS TV’ye özel açıklamalarda bulundu.

Transferin nasıl gerçekleştiğini anlatarak sözlerine başlayan Alman futbolcu, “Galatasaray bu yaz döneminde bana bir transfer teklifinde bulundu. Aynı zamanda Almanya'dan da teklifler vardı. Bunun yanı sıra Dortmund'la da görüşüyordum. En sonunda kendi kulübümle görüştüm. Kulübüm ve ben Galatasaray'ın en doğru seçim olduğuna karar verdik” dedi.

“ATMOSFERDEN ÇOK ETKİLENDİM”

Sarı-kırmızılı kulübü, teklif gelmeden önce tanıdığını ve stattaki atmosferden etkilendiğini söyleyen Grosskreutz, “Galatasaray'ın gelenekleri olan bir kulüp olduğunu önceden de biliyordum. Bunun yanında Galatasaray ile geçtiğimiz sezon da karşılıklı oynadık. O dönemde buradaki atmosferi yaşadım ve çok etkilendim. Galatasaray'ın çok büyük bir taraftar topluluğu olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Galatasaray hakkında bilgi sahibiydim daha önceden de ve burada olduğum için mutluyum” ifadelerini kullandı.

“BAŞ EDECEĞİM”

Yapılan hatadan dolayı Galatasaray formasını Ocak ayında giyebilecek olan Alman futbolcu, “Bu şanssız bir dönem oldu. FIFA'nın bir oyuncu hakkında böyle bir ceza vermesi çok olumsuz bir durum. Ama ben bu durumla baş edeceğim. 3 ay boyunca en şekilde çalışıp sonunda takımım için elimden gelen yardımı göstereceğim” diye konuştu.

gros-röp11

PODOLSKI VE YASİN’LE YAKIN

“Türk oyuncular ilk geldiğim andan itibaren bana çok sıcak samimi bir yaklaşımları oldu. Bunun dışında hocamız bana çok güven verdi. Kendisiyle konuştuk bana büyük moral verdi. Yaşadığımız durumdan dolayı zaten Podolski ve Yasin'le sürekli kontakt halindeydim.”

“Podolski Köln'de doğmuştu dolayısıyla hayali kendi şehrinin takımında oynamaktı. O yüzden ben de Dortmund'da doğdum ve orada oynamak en büyük hayalimdi. Bunu gerçekleştirdim. Çok uzun yıllar Dortmund'da oynadım ve oraya hizmet ettim. Bir çocuğun hayali kendi şehrinin takımında oynamaktır. Poldi ile birlikte şimdi buradayız ve bu kulübe hizmet etmek için her şeyi yapacağız.”

“Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak belki biraz zor bir hedef olabilir ama şu an da lig şampiyonluğuna odaklanmak istiyoruz ve bunu kazanmak istiyoruz.”

“VERDİKLERİ DESTEK SANSASYONEL…”

“Tabi ki hem Dortmund hem de Galatasaray taraftarı takımını destekleyen ve bir adım öne çıkmasını sağlayan taraftar grupları. Her zaman da ön planda olan taraftar grupları. özellikle şunu söylemek istiyorum daha tek bir maç bile oynanamamış olmama rağmen bana verdikleri destek çok güzel ve sansasyonel… Ben bu yüzden onlara çok teşekkür ediyorum…”

“12 NUMARALI FORMAYI GİYECEK”

“Aslında ilk olarak 19 numarayı istedim ama başka arkadaşım kullanıyormuş. Dortmund'da 12 numara taraftarı temsil eder. Ben de bunu düşünerek 12 numaralı formayı tercih ettim. Ekstra bir güç olarak.”

SAKATLIK DURUMU…

“Şampiyon olursak, Dortmund'da olduğu gibi belki saçımı sahada kestirebilirim. Dizimden bir operasyon geçirdim. Bundan sonra da iyileşme sürecim başladı. Baktığınız zaman 8-10 haftadır düzenli bir şekilde antrenmanlarımı yapıyorum. Buraya gelmeden önce Dortmund formasıyla hazırlık maçları oynadım. Dortmund 2 takımıyla da 4 lig maçı oynadım ve hepsinde 90 dakika sahada kaldım. Daha önce de benim hiç sakatlığım olmamıştı. Ancak şu anda hiçbir problemim yok. Oldukça iyi durumdayım.”

HAGI VE HAKAN ŞÜKÜR’Ü HATIRLIYOR

“Galatasaray'ın 2000 yılında Dortmund karşısında aldığı galibiyeti hatırlıyorum. O zamanlar Dortmund maçları için tribüne gidiyordum. O maçta da Hagi ve Hakan Şükür gol atmıştı. O maç hala hatıralarımda.”

“Transferimden önce Nuri ile konuştum. Bana çok iyi tavsiyeler verdi. Galatasaray'ın mükemmel bir takım olduğunu söyledi. İnsanların çok sıcakkanlı olduğunu belirtti. Benim buraya gelerek doğru tercih yaptığımı söyledi.”

“O GRAFİK DOĞRU”

“11 mevkide yer aldığım grafiği ben de gördüm. Aslında bu bir gerçek. Dortmund'daki dönemimde Jürgen Kloop bana her pozisyonda görev veriyordu. Bir maçta da kaleye geçtim. Enterasan bir grafik ama bu bir gerçek.”

“Hangi pozisyonda oynadığım önemli değil. Hocam bana nerede görev verirse elimden geleni yapmaya hazırım. Umuyorum ki Galatasaray'da çok başarılı olacağım ve mutlu olacağız. Oynayacağım ilk maç için sabırsızlanıyorum. Takıma destek vermek için. Hep beraber çok büyük başarılara ulaşacağız.”

Yayınlanma Tarihi:14:21,