SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe

Galatasaray, Pato'yu almak istiyor. Ancak Fenerbahçe daha fazla bonservis veriyor. Sarı-kırmızılılar, Sirigu'nun peşinde ama o transferde de Beşiktaş tetikte...

Güncellenme: 07:27, 10/09/2015
Galatasaray’ın rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMKSPOR

Galatasaray’ın ara transferde almak istediği brezilyalı Pato için Fenerbahçe'nin de devreye girdiği ortaya çıktı. İtalya'nın eski lideri Berlusconi, Milan'da forma giyen ve kızıyla flört eden Brezilyalı oyuncuyu, siyasi çalkantı yüzünden Corinthians'a 15 milyon euroya satmıştı. Ancak Pato, yıllık 4 milyon euro kazancı verilmeyince, ayrılmak istediği açıklamıştı. Galatasaray devreye girmiş, 10 milyon euroluk bonservise 5.5 milyon teklif etmişti.

EYLÜL AYINDA BASTIRACAK

Fenerbahçe, Pato için Corinthias'a 7.5 milyon euro bonservis ücretiyle gitti. Brezilyalı futbolcu, Şampiyonlar Ligi'nde yer alan Galatasaray'ı tercih edince, Corinthias, Fenerbahçe'nin ağustos sonundaki önerisini geri çevirdi. Hamza Hamzaoğlu'nun çok istediği Pato için bu ay içinde girişimlerini hızlandıracak ve bonservis teklifini yukarıya çekecek Galatasaray, Brezilyalı yıldıza da istediği 3 milyon euroyu verecek.

DİĞER HEDEF SIRIGU! RAKİP BEŞİKTAŞ

Sarı-kırmızılı ekip, Rajkovic pazarlıkları yüzünden, PSG'nin İtalyan kalecisini bir sezon bedelsiz kiralama ve 2.5 milyon euroya satın alma opsiyonu şansını kaçırdı. Muslera'ya özellikle Manchester United'ın ısrarı sürer ve teklif gelirse, Sirigu dosyası ocakta yeniden açılacak.

BEŞİKTAŞ TETİKTE

Siyah-beyazlı takım, birçok kaleciyi listesine almasına rağmen, transfer gerçekleşmemişti. Ancak Beşiktaş yönetiminin, teknik direktör Şenol Güneş'in ısrarı nedeniyle Sirigu konusunda transferin son günü devreye girdiği, ara transferde girişimleri süreceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:07:26,