SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Sneijder transferi neden olmasın?”

Galatasaray'ın henüz Sneijder ile sözleşme imzalamamış olması, birçok iddiaların doğmasına neden oluyor! Bu haberlerden sonra Fenerbahçe'den çarpıcı ifadeler geldi.

Güncellenme: 13:30, 10/09/2015
“Sneijder transferi neden olmasın?”

Wesley Sneijder… Galatasaray'ın yıldız oyuncusu. Bir anlamda sarı-kırmızılılar'ı taşıyan isimlerden biri. Camia ve taraftarlar Hollandalı yıldızı fazlasıyla seviyor. Ancak gelin görün ki yönetim bu yıldızı her an elinden kaçırabilir.

31 Mayıs 2016'da sözleşmesi bitecek olan yıldız oyuncu ile henüz yeni sözleşme yapılmış değil. Üstelik FIFA kuralları gereği bu tarihten 6 ay önce yani 1 Aralık 2015'ten itibaren Sneijder istediği kulüple transfer görüşmesi yapabilir. Hatta görüşmenin de ötesinde yeni sezon için imza bile atabilir. İşte böylesine bir tehlike varken, Galatasaray yönetimi hala bu önemli oyuncusuyla sözleşme yenilemedi. Peki böyle bir durumda Fenerbahçe, ne yapar? Hollandalı yıldız için devreye girer mi?

‘EĞER YENİLENMEZSE…'

Habertürk gazetesi’nin haberine göre; Fenerbahçeli yöneticilere Sneijder sorulduğunda; “Eğer Galatasaray kulübü Sneijder ile sözleşme yenilemez ve yıldız futbolcu da boşta kalırsa niye almayalım? Neden olmasın? Ligin en iyi oyuncularından biri olan Sneijder'a kimse ‘Hayır' demez. Kim istemez Sneijder'ı.

FENERBAHÇE YALANLADI

Fenerbahçe Kulübü ise, resmi internet sitesinden yayınladığı mesajda haberi yalanladı. Sneijder ile ilgili herhangi bir transfer planlarının olmadığı belirtilen açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray’ın Hollandalı futbolcusu Wesley Sneijder ile ilgili herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığını açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Feherbahçe’nin Sneijder’in transferine sıcak baktığına yönelik bazı gazetelerde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Değerli basındaki bahsi geçen Sneijder, başarılı bir sporcudur. Bu sporcuyla ilgili herhangi bir transfer planlamamız bulunmamaktadır. Ayrıca, bu mevkide birçok başarılı sporcularımız kadromuzda mevcuttur. Bu tarz dedikodu içerikli haberlerle oluşturulan bu tür gazetecilik anlayışını kınıyoruz. Daha önce olduğu gibi bugün ve bundan sonra da bu tür doğru olmayan haberler için ilgili basın kuruluşlarını SPK'ya şikayet ettiğimizi kamuoyuna duyururuz.”

Yayınlanma Tarihi:12:08,