SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de akıl oyunları!

Kasımpaşa maçı öncesinde kadro sıkıntısı yaşayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, bir yandan futbolcularını motive ederken, bir yandan sahaya çıkacağı on bir için çaba harcıyor.

Güncellenme: 07:47, 10/09/2015
Fenerbahçe’de akıl oyunları!

AMKSPOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Kasımpaşa maçını kazanmak için tüm taktikleri masaya yatırdı. İlk 11 için çeşitli varyasyonlar deneyen Portekizli teknik adam, antrenmanda orta alan için iki farklı isim denedi. Mehmet Topal stopere çekileceği için Josef de Souza'ya partner arayan genç çalıştırıcı önce Ozan Tufan ardından Meireles'i kullandı. Pereira ayrıca bu ikilinin önünde de nani'nin yanındaki isim konusunda kararsız kaldı. Diego'nun ilk aday olduğu, Volkan Şen‘in de oynayabileceği bildirildi.

MİLLİ MAÇ TERAPİSİ

Milli maç haftasından çıkan ve birçok oyuncusunu uzun süre idmanda kullanamayan Vitor Pereira, mental olarak bu isimleri Kasımpaşa maçına hazırlamak için yoğun çaba harcıyor. Milli takımlarından moralsiz dönen isimlerle özel olarak ilgilenen Portekizli çalıştırıcı, Robin van Persie'nin üzüntüsüne karşılık “Artık geriye dönüş yok. Her zaman önümüze bakmalıyız. Bizi zorlu bir Kasımpaşa maçı bekliyor. Pazar günü sahadan 3 puanı nasıl çıkarırız onu düşünmeliyiz” yorumunu yaptı.

volkan-şen-ozan-tufan-10-09

VOLKAN’LA BAŞ BAŞA

Milli takımdan dönen Volkan Şen ile özel görüşme yapan Pereira, övgü dolu sözlerle oyuncusunu motive etmeye çalışıyor. Portekizli teknik adam, “Sen benim en önemli kozlarımdan biri olacaksın” dediği Volkan'a “Kendine güvendiğin zaman ne kadar etkili bir futbolcu olduğunu gösteriyorsun. Aynı performansı, oyunun iki yönünü kullanarak göstermelisin” mesajını verdi. Volkan da hocasına teşekkür ederek, “Bu güven beni oldukça güçlendirdi. Sizi utandırmam” diye konuştu.