SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMKSPOR

“Galatasaray’ın son 10 senesinde yaşananları düşünürsek, bu olay ilk 50'ye bile girmez. Paramızı çöpe atmak istemediğimiz için gecikme yaşandı. ilk defa transfer dönemini kazık yemeden kapattık”

‘MENAJER KOMİSYON İSTEDİ’

Galatasaray’ın genel sekreteri Fatih İşbecer, Kevin Grosskreutz transferinde yaşanan olaylar nedeniyle kendilerini eleştirenlere cevap verdi.

İşte sarı-kırmızılı yönetici İşbecer’in açıklamaları;

“İtirazımızı yaptık. Biz son gün 7 transfer gerçekleştirdik. Her transferde en az 3 döküman var. Boş hali kulübe gidiyor, bir tur imzalanıyor geri geliyor sonra bir daha basılıyor. Biz de imzalıyoruz. 63 dosya var. Son dakika stresinden çocuklar hata yapmış. Eksik imzalı bir belge sisteme yüklenmiş. Eski yönetimden bizi eleştirenler tabii alışmışlar 10 milyon Dolar'a adam almaya. Oyuncunun menajeri son anda bizde komisyon istedi. Sözleşme bir tur daha gelip gitti.

fatih-işbecer-19-08

‘KESİLECEK FATURA YOK’

Ancak biz Galatasaray'ın parasını çöpe atmak istemedik. Menajerin isteğini derhal kabul etseydik zaman geçmezdi. Bence ortada birine fatura kesilecek bir durum yok. Hukukçularımız çalışıyor. Bu iş buradan dönerse sadece birkaç günlük bir zararımız olacak. Her şey Galatasaray'ın parasının sıkı takibi yapıldığı için gerçekleşti. Zaten böyle bir oyuncuyu başka türlü 1.5 milyon euro'ya alamazsınız. Bu sene 5 tane Premier Lig seviyesinde oyuncu aldık.”

‘BAZILARININ AYAĞINA BASTIK’

“Her transferimiz gayet ucuz. Geçen sene menajerlere 8.5 milyon euro komisyon ödenmiş. Şimdi biz bunu 1 milyon euro'ya indirdik. Böyle olunca bazılarının ayağına basmış olduk. Bu tablo Dursun Özbek'in başarısıdır. Galatasaray tarihinde ilk defa bir transfer dönemini kazık yemeden kapattı. elbette bu Grosskreutz olayı yaşanmasa daha iyi olacaktı. ama bu imajımızı bozmaz. Galatasaray'ın son 10 senesinde yaşananları düşünürsek, bu olay ilk 50'ye bile girmez.”