SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Pakistan’a açılıyor

Hindistan benzeri bir futbol yatırımı yapmayı düşüne Pakistan’ın eski Devlet Başkanı Müşerref, Beşiktaş'ın kapısını ilginç bir teklifle çaldı.

Güncellenme: 12:44, 10/09/2015
Beşiktaş Pakistan’a açılıyor

Kriketten sonra ülkedeki en popüler spor dalı olan futbolun gelişmesi için çalışmalara başlayan Pakistan, Hindistan benzeri bir yatırım yapmak için kolları sıvadı.

Büyük bir futbol tutkunu olduğu bilinen Pakistan eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, siyaseti bıraktıktan sonra kendisini bu spora adadı. 2012 yılında fanatik taraftarı olduğu Beşiktaş Kulübü’nü ziyaret eden Müşerref, Orman’dan Pakistan’daki futbolun gelişmesi için de yardım sözü almıştı. Bu sözün üzerine siyah-beyazlı ekibin kapısını çalacak olan Müşerref, ilginç bir de taleple geldi.

SAADULLAH KHAN BEŞİKTAŞ’A GELİYOR

Ülkesindeki şirketlerle yatırım yapmaları için bir araya gelen Müşerref, Pakistan’ın şu anda en fazla umut vaadeden oyuncusu olan Saadullah Khan’ı Beşiktaş’a gönderebileceğini söyledi.

Müşerref’in, Beşiktaşlı yöneticilerle görüşerek Khan’ı kabul etmeleri durumunda Pakistanlı büyük şirketlerin de siyah-beyazlı takıma sponsor olacakları konusunda güvence verdiği gelen bilgiler arasında.

Bu arada anlaşma olursa Beşiktaş ilerleyen dönemde Pakistan’da futbol okulu kuracak ve futbolun gelişimine katkı yapacak.