SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder ve Fenerbahçe!

Galatasaray ile olan sözleşmesi 31 Mayıs 2016’da bitecek olan Wesley Sneijder, FIFA kuralları gereği bu tarihten 6 ay önce başka takımlarla görüşme hakkı elde edecek. Kulübünden izin alırsa Fenerbahçe ile bile görüşebilecek.

Güncellenme: 11:08, 09/09/2015
Wesley Sneijder ve Fenerbahçe!

Galatasaray'da Wesley Sneijder ile sözleşme yenileme konusu gün geçtikçe başka bir boyuta doğru ilerliyor… Takımın en önemli kozu ve aynı zamanda taraftarın en büyük sevgilisi olan Wesley Sneijder'ın kontratı 31 Mayıs 2016'da sona eriyor…

Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin yeni sözleşme konusunda henüz somut bir adım atmadığı Sarı-Kırmızılı kulüp, yakın tarihte çok büyük bir şok yaşayabilir. Öyle ki FIFA kuralları gereği bir futbolcu sözleşmesinin bitmesinden 6 ay önce başka kulüplerle görüşmeye başlayabiliyor. Yani Wesley Sneijder, 1 Aralık'tan itibaren diğer kulüplerle irtibat kurabilir ve hatta anlaşması halinde yeni sezonlar için imza bile atabilir. Kevin Grosskreutz transferinde FIFA'ya eksik ve imzasız evrak gönderip transferi tamamlayamayan Sarı-Kırmızılı idari ekibin, Sneijder konusunda FIFA'nın bu talimatındaki ilginç detayı yönetim kuruluna sunması bekleniyor.

TÜRK TAKIMLARI İLE GÖRÜŞEBİLMESİ İÇİN İZİN ŞART Şu anda yeni sözleşme konusunda sessiz kalan Sneijder ve menajerinin de böyle bir fırsatı kolladığı, bir süre daha G.Saray'dan teklif gelmemesi halinde aralık ayında başka kulüplerle görüşme kararı alacağı ileri sürüldü. Avrupa'dan istediği her kulüp ile görüşme hakkını elde edecek olan Sneijder, sadece TFF kuralı gereği Türkiye'deki takımlarla irtibat kuramaz.

HaberTürk