SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye-Hollanda maçının gerçekleri

Hollanda’nın yetiştirdiği en önemli futbolculardan Ruud Gullit, Cimbom’un yıldızını övdü. Gullit, “Türkiye maçında Wesley Sneijder dışında kimse skora isyan etmedi” dedi.

Güncellenme: 09:43, 09/09/2015
Türkiye-Hollanda maçının gerçekleri

Mİllİ takımımız Euro 2016 elemelerinde oynadığı son maçta Hollanda'yı konuk etmişti. rakibini sahadan silen Türkiye, karşılaşmayı 3-0 kazandı. Böylece grubu 3. sırada bitirme yolunda büyük avantaj elde eden Terim ve öğrencileri, Hollanda'yı ise kaosa itti. ülke basını Portakallar'ı yerden yere vurdu. Sadece tek bir isim, galatasaray'ın süper yıldızı Wesley Sneijder eleştirilerden ayrı tutuldu.

Hollanda'nın yetiştirdiği en önemli futbolculardan ruud Gullit de milli takımın yüz akının Sneijder olduğunu söyledi. DE Telegraaf gazetesine açıklamalar yapan gullit, “Beni endişelendiren durum maçın skoru değil. Türkiye kaliteli oyunculara sahip ve 3-0 kaybedebilirsiniz. Canımı sıkan durum, skora ve oynanan futbola Sneijder dışında isyan eden hiçbir oyuncunun olmaması. Kimse tepki göstermedi. Sadece Sneijder kızgın görünüyordu. Diğer oyuncular ikili mücadeleye girmekten bile çekiniyorlardı” ifadelerini kullandı. gerçekten de Sneijder, Konya'da çırpınan ve fırsat buldukça kaleyi yoklayan tek futbolcuydu.