SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdürdü.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Teknik Direktör Şota Arveladze yönetiminde gerçekleştirilen çalışmaya milli takımlarda bulunan Erkan Zengin, Esteban Alvarado, Stephane Mbia ile sakatlıkları nedeniyle Okay Yokuşlu ve Bourceanu katılmadı. İki günden bu yana sakatlığı nedeniyle antrenmanlarda yer alamayan Alman oyuncu Marko Marin ise takımla çalıştı. Antrenman öncesi Teknik Direktör Şota Arveladze’nin topla yaptığı hareketler büyük ilgi çekti. Takım düz koşu yaparken topu omzunda 8 kez sektiren ve çeşitli hareketler yapan Şota Arveladze, taraftarlardan da alkış aldı.

Isınma hareketlerinin ardından önce iki grup halinde mini kale maç yapan Trabzonspor’da, Şota Arveladze sık sık oyuncularını uyardı ve özellikle paslarda yüksek isabet oranı tutturmalarını istedi.

OKAY KAYSERİ’DE ZOR

U21 Milli Takımı’nın dün akşam Hollanda ile yaptığı maçta sakatlanan bordo-mavililerin genç oyuncusu Okay Yokuşlu’nun durumunun kritik olduğu belirtildi. Trabzon’a dönen ve kulüp doktoru tarafından da kontrolden geçirilen OkayYokuşlu’nun sağ baldırında şişlik olduğu ve ağrı hissettiği, iki gün süreyle antrenmanlara çıkmayacağı vurgulandı. Genç oyuncunun durumunun, Cuma günü yapılacak kontrollerin ardından belirleneceği, son kararı raporlara göre, Teknik Direktör Şota Arveladze’nin vereceği ifade edildi.