SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi’den altın madalya

Dünya Güreş Şampiyonası'ndan iki altın madalya haberi geldi. ABD'nin Las Vegas kentindseki şampiyonada grekoromen stil 80 kiloda Selçuk Çebi ve 130 kiloda Rıza Kayaalp altın madalya kazandılar.

Güncellenme: 10:32, 09/09/2015
Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi’den altın madalya

ABD’nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası’na grekoromen stil 80 kiloda Selçuk Çebi, altın madalyanın sahibi oldu.

Orleans Arena’da düzenlenen şampiyonada Çebi, finalde Belarus’tan Viktar Sasunouski ile karşı karşıya geldi. Rakibini 3-0 yenen milli güreşçi, şampiyon olarak altın madalyaya uzandı.

Selçuk Çebi şunları söyledi: “Madalyam, 78 milyon insana hediye olsun. Ülkemiz karışık bir dönemden geçiyor, şehitlerimiz var. Bu madalya şehit ailelerine biraz moral verirse çok mutlu olurum. Dünya ve Avrupa şampiyonluklarım var. Sadece Olimpiyat şampiyonluğum eksik, bunu da elde edebilmek için çok çalışacağım.”

KAYAALP DE ŞAMPİYON OLDU

Grekoromen stil 130 Kiloda Rıza Kayaalp, altın madalyanın sahibi oldu.

Kayaalp, finalde Kübalı Mijain Lopez Nunez ile karşı karşıya geldi. Rakibini 1-0 yenen milli güreşçi, altın madalyaya uzandı.

Milli güreşçi Kayaalp, Lopez karşısında elde ettiği başarının çok sevindirici olduğunu belirterek, “Bir efsaneyi bitirdim. Rakibimi iyi analiz ettim ve çok iyi savunma yaptım. Hocalarımın bana verdiği taktikleri harfiyen uyguladım. O yaşlıydı, ben gençtim. Bana ayak uyduramadı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:31,