SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Torku Konyaspor, Tatlıcak M. Tevfik Lav Tesisleri'nde teknik direktör Aykut Kocaman gözetiminde yapılan bir antrenmanla Osmanlıspor karşılaşmasının hazırlıklarına başladı.

Antrenman salonda yapılan CORE çalışması ile başladı ve saha etrafına kurulan parkurda yapılan dayanıklılık, pas çalışması ve minyatür kalelerde oynanan maçlarla devam etti. Antrenmana Ümit Milli Takım’da bulunan Abdülkerim Bardakçı ve Vedat Bora’nın yanı sıra tedavi olan Dossa Junior katılmazken, bir süre antrenman sahasında çalışan Serkan Kırıntılı ve Kaya Tarakçı ile birlikte takımdan ayrı koşu yapan Kibong Mbamba tesislere geçerek çalışmalarına ve tedavilerine devam etti. Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve As Başkanlardan Ömer Korkmaz’ın da izlediği antrenman çift kale maç ile sona erdi.

ERDOĞAN: “BİR AN ÖNCE PUANLARI TOPLAYIP,İVME YAKALAMAK İSTİYORUZ”

Torku Konyaspor Sportif Direktörü Murat Erdoğan, milli maç arasını çok faydalı geçirdiklerini söyleyerek, “Takıma sonradan katılan oyuncularımızın eksiklerini gidermesi açısından iyi bir ara geçirdik. Beşiktaş ile oynadığımız hazırlık maçı da çok verimli geçti. Tam takım Osmanlıspor maçına hazırız. Şimdi artık son sözü futbolcularımız söyleyecek. Kadromuz çok iyi. Umutla bakıyoruz. Bir an önce puanları toplayıp, bir ivme yakalamak istiyoruz. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor” şeklinde konuştu.

“SEZON BAŞLARI TAKIMLAR İÇİN ÇOK ALDATICI OLABİLİYOR”

Ligin ilk 3 haftasında istenilen sonuçları alamadıklarını ifade eden Erdoğan, “Lige iyi başlamadığımızın farkındayız. İlk iki maçtan en az bir galibiyet almalıydık. Lige verilen bu arada kendimizi nasıl toparlayacağımız konusunda zamanımız oldu. Bunun sezon başında olması da bir bakıma bizim için iyi oldu. Çünkü takımlar için sezon başları çok aldatıcı olabiliyor. Arıza ve eksikleri erken yaşamamız bir bakıma iyi oldu. Bu hatalardan ve eksiklerden üstüne bir yapılanma yaparak lige devam etmek istiyoruz” diye konuştu.