SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denayer: “Galatasaray’ı seçmemdeki sebep…”

Galatasaray'ın Belçikalı stoperi Denayer, babasının Marsilya'yı istediği yönündeki haberleri yalanlarken, sarı-kırmızılı takımı neden seçtiğini de açıkladı.

Güncellenme: 12:08, 09/09/2015
Denayer: “Galatasaray’ı seçmemdeki sebep…”

Galatasaray’ın yeni transferi Jason Denayer, antrenman öncesinde basın mensuplarına konuştu. Sözlerine, tesislerde çok sıcak ortam olduğunu belirterek başlayan sarı-kırmızılı futbolcu, “Takım arkadaşlarımı zamanla tanıyacağım” dedi.

Manchester City’den 1 yıllığına kiralanan genç stoper, sözleşmesinin durumu sorulduğunda, “Benim için öncelikli olarak düşündüğüm tek şey, burada iyi bir sezon geçirmek. Eğer kötü bir sezon geçirirsem teknik heyet zaten benimle yeniden sözleşme uzatmak istemez. Önceliğim başarılı bir sezonu geride bırakmak” yanıtını verdi.

GALATASARAY’I NEDEN SEÇTİ?

Geçen sezonu Celtic’te kiralık olarak geçiren ve birçok teklif alan Denayer, Galatasaray’ı neden seçtiğini de açıkladı. Belçikalı oyuncu, kulübün çok büyük hedeflerinin olduğunu belirterek, “Öncelikle Galatasaray çok büyük, gelenekleri olan bir kulüp. Şampiyonlar Ligi’nde oynuyor. Bu tercihimdeki en önemli sebep, Galatasaray’ın her zaman kupalara talip bir takım olması, Şampiyonlar Ligi’nde oynuyor olmasıydı ve başarılara talip olmasıydı. Ben bu yüzden Galatasaray’ı seçtim” şeklinde konuştu.

MARSILYA TRANSFERİ…

 

İstanbul’a ilk gelişinin ardından Marsilya ile görüşmeye giden Galatasaraylı futbolcuya, babasının Fransız kulübünü istediği iddia edildiği şeklindeki soruya ise, “Bence bu yanlış bir bilgi, böyle bir durum yok. Babamla sürekli görüşme halindeydim, durumu değerlendirdik ama babam da buraya gelmemi destekledi, bu kararımda bana destekçi oldu” yanıtını verdi.

“FENERBAHÇE DERBİSİNİ BİLMEME GİBİ DURUM OLAMAZ”

Türkiye’nin merakla beklediği Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sorulduğunda, dünyanın en önemli derbilerinden biri olduğunu ifade eden Denayer, “Bu derbiler çok büyük maçlar. Bu karşılaşmalarla ilgili çok fazla şey söylemeye gerek yok. Bir futbolcunun bu derbiyi bilmemesi gibi bir durum olamaz . Çünkü bütün dünyanın yakından bildiği maçlar. Çok büyük, dünya en önemli derbilerinden bir tanesi” dedi.

Denayer, Robin van Persie’nin çok yetenekli biri isim olduğunu, Hollandalı futbolcuya karşı oynamanın kendisine tecrübe katacağını belirtti.

“REKABETTEN KORKMUYORUM”

Kasımpaşa maçı için henüz Hamza Hamzaoğlu ile bir görüşmesinin olmadığını söyleyen sarı-kırmızılı oyuncu, rekabetten de korkmadığını söyledi; “Futbolda her zaman, her mevkide rekabet vardır. Bu rekabetin olması da oyuncuların iyiliğinedir. Çünkü daha fazla gelişmemizi sağlar. Ben bu rekabetten asla korkmuyorum. Ben de bu rekabetin içinde olacağım.”

“GRUPTA ŞANSIMIZ VAR”

Sözlerini Şampiyonlar Ligi’ndeki grubu değerlendirerek bitiren Belçikalı stoper, “Bence grupta çok ciddi bir şansımız var. Ama şunu söylemem gerekir ki, Benfica, Atletico Madrid ve Astana, üçü de gerçekten önemli ve güçlü takımlar. Sahada elimizden gelenin eni yisini yapmamız lazım. Ben bu grupta şansımız olduğuna inanıyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:05,