SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, bu hafta oynayacakları Şanlıurfaspor maçına iyi konsantre olup kazanmak istediklerini söyledi.

Samsunspor teknik direktörü Ümit Özat, Nuri Asan Tesisleri Toplantı Salonu’nda basın toplantısı yaptı. Bu hafta oynayacakları Şanlıurfaspor’un iyi oyunculardan kurulu bir takım olduğunu ifade eden Özat, şöyle dedi:

“Puan durumuna bakıp kimse farklı değerlendirmesin. Adana Demirspor’dan Karşıyaka’dan aşağı bir takım olmadığını zaten burada oynayacağımız maçta göreceksiniz. Ama bizde seyircimizin önünde ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. Dolayısıyla bizim açımızdan önem taşıyor. En azından koyduğumuz hedefler doğrultusunda her maç iki puan hedefi doğrultusunda bu maçtan alacağımız 3 puan bizi tam her maç iki puan hedefine denk getirecektir. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum saha avantajımızı, seyirci avantajımız iyi kullanıp İnşallah sahadan umduğumuz şekilde 3 puan alan taraf olacağız.”

Mali kriterlere uyulmadığı içinde Samsunspor’a puan cezası geldiğini hatırlatan Ümit Özat, şöyle devam etti:

“Fakat henüz uygulamaya koyulmadı. Bu önemli bir konu, sanırım geçen senede böyle bir durumla karşılaşmış kulübümüz dolayısıyla bu senede bir puan silme cezası olmuş ama daha netleşmiş birşey yok. Tahkime başvuracağız. Duyduğum kadarıyla oradan gelecek cevabı bekliyoruz. Bu haklıdır, şu haklıdırdan ziyade benim için önemli olan sezon başında bizim kendimize koyduğumuz puan hedefi vardı. Onun içerisinde mutlaka kayıplarda olacaktı, bunu da o kayıplardan biri sayacaz. Önemli değil 12 puana kadar yolu var. İnşallah bizim hedefimiz 60 üzeri bir puanla ligi tamamlamak ama umarım ki bu puanda silinmez, silinsede benim oyuncularım çıkarlar ve bunu telafi ederler. Sezon başı itibarıyla benim hedeflerim 18 – 22 maç arası galibiyetti. 6 maç kaybetme şansımız vardı. Burada biz federasyon haklıdırı konuşmuyoruz. Kurumlar ve kişiler üzerinden konuşmuyoruz, sadece ben şunu söyuleyim ha 4 maç mağlup olmuşuz ha 3 puanınız silinmiş ha 5 puanımız silinmiş 12’ye kadar yolu var. Benim için sorun yok, oyuncularım içinde sorun yok. Çok daha iyi konsantre olup gerekeni yapacağız sahada.”