SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli takımın kaptanı Sinan Güler, Almanya’yı 80-75 mağlup ettikleri karşılaşmadan sonraki sevinç kısmıyla ilgili herhangi bir şey söylemek istemediğini belirterek, “Çünkü ülkemizde olan bitenlerden dolayı biz sadece elimizden gelenin en iyisini yaparak, mücadele ederek almamız gereken sonuçları yaratmamız gerekiyor. Başından itibaren maçın kontrolü elimizdeydi. Yarın Sırbistan maçı var. Artık sayfayı çevirip o maça bakmak lazım” ifadelerini kullandı.

Sinan Güler, maçtan önce neler konuşulduğu yönündeki soruya karşılık, iyi ve sert savunma yapmak ve ardından topu paylaşarak oynanması gerektiğini görüştüklerini söyledi.

Karşılaşmanın sonuna doğru sayı farkının bir ara 6’ya kadar eridiğinin hatırlatılması üzerine de tecrübeli oyuncu, bunun normal bir durum olduğunu ifade ederek, “Onlar çok fazla agresif oynadılar, biz ise sadece akıllı oynayıp farkın yeteri kadar kapanmasına izin vermedik” yorumunda bulundu.

Galibiyete önemli katkısı olan Semih Erden de artık yarın oynanacak Sırbistan karşılaşmasını düşündüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“İnşallah yarın da aynı sertlikte ve ciddiyette maça çıkacağız. Yarınki maçı da kazanmak için oynayacağız. Adım adım gitmek istiyoruz. Sonuçta bu maç burada bitti, yarınki karşılaşma önemli. Yarınki maça odaklanıp, en iyi şekilde oynayıp kazanmak istiyoruz.”