SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA takımlarından Minnesota Timberwolves’ta forma giyen 29 yaşındaki Nikola Pekovic, Partizan Basketbol Kulübü’nün başkanlığına seçildi.

Sırbistan’ın en önemli spor kulüplerinden biri olan Partizan’da, olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı ve basketbol kulübünün yeni başkanı belirlendi. 2005-2008 yılları arasında Partizan forması giyen Karadağlı milli basketbolcu, yapılan oylamada kulübün yeni başkanı oldu.

Pekovic, yaptığı açıklamada, Partizan gibi büyük bir kulübün başkanı seçilmekten onur duyduğunu belirterek, amacının kulübü içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak olduğunu söyledi.

Pekovic, kulübün eski başantrenörü Dusko Vujosevic’in yerine gelecek ismin, önümüzdeki beş gün içinde kulüp yönetimince belirleneceğini ifade etti.

Minnesota Timberwolves ile sözleşmesi devam eden Pekovic, profesyonel basketbol kariyeri boyunca Partizan ve Panathinaikos formaları da giydi.

Partizan’ın eski basketbolcularından Predrag Danilovic, 15 gün önce Partizan Basketbol Kulübü Başkanlığından istifa etmişti.