SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliler soyunma odasında yıkıldı

Hollanda'yı farklı mağlup ederek Avrupa Şampiyonası'na katılma yolunda önemli bir adım adım atan millilerin galibiyet sevinci kursaklarında kaldı.

Güncellenme: 14:25, 02/10/2015
Milliler soyunma odasında yıkıldı

Türkiye’nin Konya Torku Arena’da oynadığı Hollanda maçı, 2016 Avrupa Şampiyonası’na gitmek için iki takım açısından da kritik bir önem taşıyordu. Karşılaşma boyunca rakibine göz açtırmayan milliler, 3-0 gibi net bir skorla sahadan galip ayrılarak Fransa umutlarını taze tutmuştu.

Ancak Türkiye Sportif Direktörü Fatih Terim ve öğrencilerinin sevinci, soyunma odasına girdiklerinde bir anda hüzne dönüştü. Dağlıca’dan gelen şehit haberlerinin gerçek olmaması için dua eden milliler, galibiyet sevincini yaşayamadılar.

SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİLER

Soyunma odasına büyük bir mutluluk ile giren milliler, sosyal medyadan Dağlıca’da yapılan saldırıyı öğrenince donup kaldılar. Sosyal medyada birçok yalan haberin dolaştığını bilen Terim’in öğrencileri, “Bu haber doğru olmasın” diyerek dua ettiler.

Birkaç dakika süren mutluluk dolu atmosfer bir anda yerini buruk bir havaya bırakmıştı. Futbolcular, dünyanın en güçlü futbol ülkelerinden biri olan Hollanda’ya 3 gol atmanın mutluluğu ile şehit haberlerinin acısı arasında sıkışıp kalmıştı.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:09:53,