SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Sportif Direktörü Süleyman Hurma, düzenlediği basın toplantısında yaşanan terör saldırıları hakkında konuştu.

Şehitler için yaşadığı üzüntüyü ifade etmek istediğini belirten Hurma “Her milletin var oluş sebebi kendi çocuklarını, geleceğini korumaktır ama üzülerek söylüyorum, ne olduğunu, kime hizmet ettiğini bilmediğimiz, onları kardeşlerimiz saydığımız insanlar, çocuklarımıza pusu kurarak, bir bir toprağa düşürüyorlar. Bu çok ağır bir dram” dedi.

“KABUL ETMEK ÇOK GÜÇ”

İçindeki öfkeyi ve acıyı bir kenara koyarak konuşmanın, çok kolay olmadığını vurgulayan Hurma, şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin, askerimizin, polisimizin, devletimizin sonuna kadar yanındayız. Bu ülkenin bütün evlatları da öyle olacaktır. Allah bu ülkeye, bu ülkenin insanlarına acı yaşatmasın. Umuyorum ki bugün yaşananlar son olur. İnsanlar evlerinde huzurlu olurlar. Şehitlerimizin birinin acısını yüreğimizde kapatmadan, diğerinin olması çok üzücü. Allah o annelere, babalara sabır versin. Gerçekten onların durumunu anlamak, kabul etmek çok güç.”

“HAİNLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYELİM”

Hurma, terör olayları nedeniyle futbola ara verilip verilmemesi konusunda düşüncelerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

“Evlatlarımız bir bir yere düşerken, futbol konuşmak ve oynamak güzel bir şey değil ancak şunu da söylemek istiyorum, biz devlet adamı değiliz. Bu işin stratejisini hesaplayacak bilgiye sahip değiliz. Halkız, spor adamıyız. Biz sadece sevinir, üzülürüz. Vergimizi veririz, ülkemiz için çalışırız. Onun ötesinde bir şeyi bilmek kolay değil. Devlet büyüklerimiz bu konuda ne düşünür bilmiyorum ama teröristler istedi diye ülkenin durmasını da akla uygun bulmuyorum. Futbol bir eğlence, evlatlarımız şehit olurken eğlenmeyeceğiz, içimiz kan ağlayacak ama yaşamımızı sürdürüyor olmamız gerekir ki o hainlerin ekmeklerine yağ sürmeyelim. Ülkemiz, devletimiz, ne karar alırsa biz o karara kayıtsız şartsız uyacak kadar ülkemizi ve insanımızı seviyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:15:47,