SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da sakatların son durumu

Galatasaray'ın antrenmanından önce basın mensuplarına konuşan kulüp doktoru Yener İnce, sakat futbolcuların son durumunu açıkladı.

Güncellenme: 20:25, 08/09/2015
Galatasaray’da sakatların son durumu

Galatasaray Kulübü Doktoru Yener İnce, tedavileri devam eden Aurelien Chedjou ve Hamit Altıntop’un durumlarıyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Chedjou konusunda 3-4 haftalık bir iyileşme dönemi öngördüklerini ve bunun yaklaşık 10 gününü geride bıraktıklarını aktaran İnce, tedavi sürecinin çok iyi gittiğini dile getirdi.

“HAMİT BİR SÜRE DAHA YOK”

İnce, Hamit Altıntop’un ilk olarak menisküs ameliyatı olduğunu, ardından ise diz kıkırdağında yaşadığı sorun nedeniyle bir kez daha operasyon geçirmek durumunda kaldığını aktarırken, “Ameliyatı oldukça başarılı geçti fakat kıkırdak sorunlarında tamamen iyileşme süreci biraz daha uzun sürüyor. Oyuncu bir süre daha bizimle olamayacak” ifadelerini kullandı.

kevin-grosskeurtz-08-098

“KEVIN OYNAYABİLECEK DURUMDA”

Öte yandan, Borussia Dortmund’dan transfer edilen Kevin Grosskreutz’un durumunun sorulması üzerine Yener İnce, oyuncunun daha önce yaşadığı sakatlığı atlattığını vurgulayarak, “Biz zaten kendisini yakından takip ettik. Son dönemde de takımında forma şansı bulmuştu. Yaptığımız sağlık testlerinin de tamamını geçti. Oynayacak durumda olduğunu söyleyebiliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.