SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder için flaş iddia

Galatasaray ile geçen sezonun başından beri sözleşme yenilemek istediğini defalarca tekrarlayan sarı-kırmızılı takımın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'le ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

Güncellenme: 12:36, 07/09/2015
Wesley Sneijder için flaş iddia

Galatasaray yönetiminin, UEFA’ya ‘Finansal Fair-Play’ konusunda verdiği söz ile birlikte ortaya çıkan ortam, Sneijder’i ‘devam etme fikrinden’ vazgeçirdi.

İddiaya göre; Sarı-kırmızılı takımın, şu anki kadrosu ile UEFA boyutunda katılacağı herhangi bir organizasyonunda başarılı olma fikrine inanmayan Hollandalı futbolcu, bu nedenle ‘nikah tazeleme’ düşüncesinden caydı. Hatta Wesley Sneijder’in, menajeri Guido Albers aracılığıyla Aslan’ın bu fikrini Başkanı Dursun Özbek ve yönetimine de ilettiği ifade edildi.

İkna çabaları sürecek

UEFA’ya kontratında ‘yüksek ücret yazan oyuncuların elden çıkartılması’ konusunda garanti veren Galatasaray yönetimi, Sneijder’in bu kararıyla hem zorda kaldı. Ancak Özbek ve yönetiminin, 15 Eylül’de UEFA ile yapcağı toplantı sonrası Hollandalı yıldız ile bir görüşme daha yaparak, sözleşmesini uzatması için ikna etmeye çalışacağı da ileri sürüldü.

Fotomaç