SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yastayız ama dimdik ayaktayız”

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri, Dağlıca'dan gelen şehit haberleri nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı...

Güncellenme: 13:05, 07/09/2015
“Yastayız ama dimdik ayaktayız”

SPOR DÜNYASI YASTA! İŞTE MESAJLAR

TFF’nin başsağlığı mesajında, “Acımız büyük” denilerek, şunlar kaydedildi:

“Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, aileleri, sevenleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz.”

Fenerbahçe Kulübü’nün başsağlığı mesajında, “Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Son zamanlarda artan bu terör olaylarını bir kez daha şiddetle kınıyor, yaşanan saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar, başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere tüm ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz” denildi.

Galatasaray Kulübü ise mesajında, “Galatasaray Kulübü olarak, sporcularımızın başarılarını, milli takımlarımızın zaferlerini paylaşmak; millet olarak, ülke olarak mutlulukta bir olmak arzusundayız. Ancak art arda yaşanan büyük acılar ne yazık ki buna müsaade etmiyor. Gün acıda bir olma, gün el ele vererek yaşanan bu acılara son verme günü olsun. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Beşiktaş Kulübü’nün mesajında, ” Vatan toprağının dört bir yanından gelen şehit haberleri milletimizi yasa boğmakta… Askerlerimiz, polisimiz, korucularımız… Ayrıca doktoru, öğretmeni, işçisi, memuru, öğrencisi, esnafıyla çok sayıda vatandaşımız bu saldırılarda yaşamını yitirmekte… Terör saldırılarında vatanımızın kıymetli evlatları şehit edilirken, ülke olarak yasta ama dimdik ayaktayız… Dağlıca’dan son gelen şehit haberi yüreğimizi daha da burksa da biliyoruz ki Şehitler Ölmez… Vatan toprağını savunmak uğruna dün Dağlıca’da, daha önceki zamanlarda yurdumuzun dört bir yanında şehit olan tüm evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz” denildi.

Yayınlanma Tarihi:00:28,