SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan FIFA’ya çıkarma

Grosskreutz’un avukatının da katılacağı FIFA toplantısında futbolcunun mağduriyeti vurgulanacak, bu “insani” hatanın para cezasına çevrilmesi istenecek.

Güncellenme: 08:42, 07/09/2015
Galatasaray’dan FIFA’ya çıkarma

Kevin Grosskreutz transferini eline yüzüne bulaştıran yönetim, işi düzeltmek için kolları sıvadı.

Hatırlanacağı üzere FIFA, ilgili belgelerin imzasız yollandığı gerekçesiyle transferi tanımadığını açıklamıştı. Sarı-kırmızılılar itiraz dosyasını hazırladı. Yönetim adına hukuk uzmanı iki isim başkan yardımcısı Eşref Alaçayır ve yönetici Ural Aküzüm, bu hafta içinde İsviçre'nin Zürih kentine gidecek. İkiliye, TFF Başkanveiki Servet Yardımcı da eşlik edecek. Ayrıca Grosskreutz'un avukatı ve menajeri de toplantıya katılacak.

EVRAKLAR ZAMANINDA YÜKLENDİ

FIFA'ya yapılacak itirazda, evrakların sisteme zamanında girildiği, orjinal belgelerde imza eksiği olmadığı, dosyada da bir eksik bulunmadığı, sadece “insani” bir hata yapıldığı belirtilecek.

Galatasaray, Borussia Dortmund ve Grosskreutz her konuda anlaşmışken, böyle basit bir hatanın futbolcuyu mağdur ettiği vurgulanacak. FIFa'dan konunun para cezasına çevrilmesi istenecek. Gerekirse Dortmund'un avukatları devreye sokulacak. Bu konularda son derece katı olan FIFA, adeta kıskaca alınacak ve ikna edilmeye çalışılacak.