SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda başantrenör Zeljko Obradovic yönetiminde gerçekleştirilen sezonun ilk antrenmanına, ABD’li Ekpe Udoh, Makedon Pero Antic ile genç oyuncular Berk Uğurlu, Ömer Faruk Yurtseven, Egehan Arna ve Ercan Bayrak katıldı. Milli takımlarda olan oyuncular ile sakatlıkları bulunan basketbolcular antrenmanda yer almadı.

Hazırlıklarını 14 Eylül’e kadar İstanbul’da sürdürecek Fenerbahçe, daha sonra Fenerbahçe Kulübü Topuk Yaylası Tesisleri’ne gerçek ve çalışmalarını 19 Eylül’e kadar burada yapacak.

Sarı-lacivertli takım, 22 Eylül’de Hırvatistan’a giderek KK Split ile bir hazırlık maçı yaptıktan sonra 24-27 Eylül’de düzenlenecek Zadar Turnuvası’na katılacak.

İstanbul’da 1 Ekim’de Rus ekibi Lokomotiv Kuban ile bir hazırlık maçı oynayacak olan Fenerbahçe, NBA Global Tour kapsamında oynayacağı maçlar için 3 Ekim’de ABD’ye gidecek. Sarı-lacivertliler, 5 Ekim’de Barclays Center’da Brooklyn Nets ile mücadele ettikten sonra 9 Ekim’de Chesapeake Energy Arena’da Oklahoma City Thunder ile karşı karşıya gelecek.