SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal’dan yardım sinyali!

Aysal da sessizliğini bozdu. “Yönetimin başarısı için verilecek destek varsa zaten onlar bunu bizlerden talep edebilirler, bizler de imkanlarımız dahilinde ne varsa yapmaya çalışırız” dedi.

Güncellenme: 09:15, 06/09/2015
Ünal Aysal’dan yardım sinyali!

Galatasaraylı bazı taraftarlar, Kevin Grosskreutz transferinde yaşanan son gelişmeler ve yönetimin yürüttüğü transfer politikasını beğenmeyip sosyal medya üzerinden ağır eleştiriler yapmışlardı.

Taraftarlar eski başkan Ünal Aysal'ın da yeniden göreve gelmesi konusunda bazı kampanyalar başlatmışlardı. Aysal, taraftarın geri dönüş isteğine cevap verdi.

“ÖNEMLİ OLAN ETİK”

Bugün’ün haberine göre; Eski başkan, “Uzak Doğu'da iş seyahatinde olduğum için son gelişmeleri takip edemedim. 17 Eylül'de döneceğim. Ancak her halükarda Galatasaray‘ın 3 yıl için seçilmiş bir başkanı var. Biz üyeler olarak onlara yardımcı olmak zorundayız. Şu anda ne benim ne de bir eski başkanın yorum yapması doğru olmaz. Ayıp olur. Taraftarın teveccühü beni her zaman cesaretlendirmiş ve onurlandırmıştır. Ancak işin sahibi Galatasaray Genel Kurulu ve onun seçtiği başkandır. Galatasaray'da başarı kadar daha da önemli olan etik kurallardır. Yönetimin başarısı için yapılacak bir şey, verilecek destek varsa zaten onlar bunu bizlerden talep edebilirler, bizler de imkanlarımız dahilinde ne varsa yapmaya çalışırız” dedi.

BAŞKAN BIRAKMIYOR

Galatasaray'da Divan Kurulu’nun aylık olağan toplantısı 9 Eylül Çarşamba günü yapılacak. Bu toplantıda üyelerin başkan Dursun Özbek'e ağır eleştirilerde bulanacağı iddia ediliyor. Kulislerde Özbek'in istifa etmeyi düşündüğü dile getiriliyordu. Ancak başkana yakın kaynaklardan Özbek'in istifa etmeyi düşünmediği, görevine devam edeceği yönünde bilgiler geliyor.