SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Hollanda karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Terim, “Oyuncularıma ve seyirciye sonsuz teşekkür ediyorum. Konya milli maçı burada oynamayı hak etti. İddiamız sürdüğü sürece kaybetmiş dğeiliz. Kaybetmeden bırakmak bizim tarzımız değil. Bugün Perşembe’den kötü müydük, hayır? Böyle bakmamak lazım. Daha iki maçımız var” dedi.

Oyuncularına verdiği talimatların yerine getirildiğini söyleyen Terim, “Bugün muhteşem bir galibiyet aldık. Taktik savaşı gibi geçti. Oyuncularımız oyunu hepimizin istediği gibi yönlendirdi. Nasıl çalıştıysak ve konuştuysak fazlasını da yaptılar” ifadelerini kullandı.

İddia devam ettikçe mücadele edeceklerini söyleyen başarılı hoca, “Bizim karakterimiz bu. İddiamız devam ediyor ise, burada hiçbir şeyi kabullenmeyiz. Kazanmak için her şeyi yaparız. Takımımın karakteri” şeklinde konuştu.

Öte yandan maç öncesi basın toplantısında galip gelmeleri halinde açıklamalar yapacağını söyleyen Terim, “Hepimiz zor günlerden geçiyoruz. Henüz bazı haberleri almış değilim, teyit etmeye çalışıyorlar. Hangi galibiyet şehitlerden daha önemli. Ancak ülkemizin birliğe, dirliğe ihtiyacı var. Söylenecek o kadar çok şey var ki. Şimdi herkes bunun sevincini yaşasın” yorumunda bulundu.