SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı kalecisi Volkan Babacan, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Hollanda’yı 3-0 yendikleri maçta başarılı bir futbol ortaya koyduklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Volkan Babacan, çok güzel hazırlandıkları, motivasyon, istek ve arzunun üst düzeyde olduğu bir maçı geride bıraktıklarını belirterek, “Hem sahada olmak hem kazanmak tarif edilecek duygu değil. Kelimelere dökemiyorum” dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in kendisine yönelik destek açıklamalarının hatırlatılması üzerine milli kaleci, “Fatih hocaya, bana güvendiği için teşekkür ediyorum. Güvenini boşa çıkarmadığım için biraz gururluyum. Saklamayacağım, kendimle gurur duyuyorum. Konya’daki taraftara teşekkür ederim, çok büyük destek oldular. Uzun bir aradan sonra böyle bir destek veren seyirciye galibiyeti armağan etmek tarif edilemez” ifadelerini kullandı.

Türk oyuncuların zor anlarda daha konsantre olduklarına dikkati çeken Volkan Babacan, “Çok yetenekli oyuncularımız var. Buna aday oyuncularımız var. Kaliteli ortam var, değerimizi bilmeliyiz. Bunu sahaya yansıttığımızda Avrupa Şampiyonası’na gideceğiz. Gittiğimizde de Türkiye’ye, beklenen ve özlenen başarıları getireceğiz” diye konuştu.