SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe durmak bilmiyor

Sezon başında Van Persie, Nani, Kjaer, Fernandao gibi tecrübeli yıldızları transfer eden Fenerbahçe, ocak ayında iki genç yeteneği daha kadrosuna katacak.

Güncellenme: 16:45, 06/09/2015
Fenerbahçe durmak bilmiyor

Sezon öncesi yaptığı transferler ile sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da gündeme oturan Fenerbahçe, ocak ayında da boş durmayacak.

Van Persie, Nani, Kjaer, Fernandao gibi tecrübeli isimleri kadrosuna katarak yeni bir oluşuma giden Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım, devre arasında da transfer devam edeceklerinin müjdesini verdi. “Gençlere yönelebiliriz” diyen Yıldırım’ın bu sözleri akıllara Andrija Zivkovic ile Ivan Saponjic'i getirdi.

PEREIRA İSTEDİ

Fenerbahçe, Sırp futbolunun gelecekteki yıldızları olarak lanse edilen Zivkovic ve Saponjic’i sezon sonunda kadrosuna dahil etmeyi planlıyordu.

Forvet oyuncusu 19 yaşındaki Saponjic’i Van Persie ve Fernandao’nun yedeği olarak düşünen teknik direktör Vitor Pereira, fazla forma şansı vermeyi düşünmediği orta saha oyuncusu Zivkovic’in de uyum sürecini atlatması erken alınmasını istediğini yönetime bildirdi. Bunun üzerine iki yıldız adayının transferi erkene alındı.

Zivkovic ve Saponjic’i transfer etmek için harekete geçen Terraneo’nun ocak ayında iki ismi de Fenerbahçe kadrosuna dahil etmek için gece gündüz çalıştığı öğrenildi.

Fanatik