SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DEV’irdik!

Dün de yazmıştım ‘savunma yaparsak kazanırız’ diye… Öyle de oldu. Tüm maçı bir kenara bırakmak çok zor ama özellikle son çeyreğin 4.-5. dakikalarındaki savunmamız maçı bize getirdi. Sinan, Dixon, Semih, Ersan, Cedi mükemmelsiniz çocuklar. Televizyon karşısında tüm maçı bize anı anına yaşattınız.

Ersan gerçekten iyi bir ‘lider’ oyuncu. Oyunda olduğu ilk çeyrek süresince maça damga vuran adam oldu. Yaşadığı erken faul problemi ikinci çeyrekte İtalya’nın farkı indirmesine neden oldu ama yine de yaptırmaya zorladığımız top kayıplarıyla devreye önde girmeyi başardık. Özellikle ilk yarıda Cedi Osman’a ayrı bir parantez açmak istiyorum. 1995 doğumlu genç Cedi’nin ağabeylerinin arasında bu denli kusursuz oyununu sahaya koyması hepimizi çok mutlu etti. Özellikle de maçın bitime 2.37 kala skoru 83-77’ye getiren Cedi’yi ayakta alkışladık.

İkinci yarıya da harika başladık. Özellikle Dixon-Semih A.Ş. maçı bize getiren organizasyon oldu. Dün de dediğimiz gibi hücumda arka arkaya alacağımız sayılar İtalya savunmasının düşmesine neden olacaktı, öyle de oldu.

Turnuvaya çok iyi oyunla, çok iyi savunmayla ve çok iyi karakterle başladık. Sırbistan karşısında ağır yara alan İspanya’ya da aynı direnci göstermemiz durumunda çok büyük bir avantajı ele geçirmiş olacağız.

SIRA İSPANYA’DA

İspanyollara karşı işimizin zaten zor olacağını billiyorduk ancak ilk maçta Sırbistan’a karşı aldıkları yenilgi işimizi bir adım daha zorlaştırdı. Yıldızlar topluluğu olarak anılan İspanya kazanmak zorunda. Ama tabii ki biz de kazanmak istiyoruz. 2011’den bu yana kürsüye çıkamayan İspanya’nın da diğer takımlar gibi kötü yönleri var.(3 numaradaki sıkıntıları gibi) İtalya maçındaki ikili ve sakin oyunları İspanya karşısında da gösterirsek sahadan galibiyetle ayrılırız.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek