SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü, hesaplarda 2.5 milyon TL açık olduğunu duyuran bağımsız denetçi firmanın açıklamasına yanıt verdi.

Kulübün resmi sitesinden yapılan ve belgenin de yer verildiği bilgilendirme yazısı şöyle:

“Kamuoyuna;

Beşiktaş Sportif Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kartal Yuvaları mağazalarının ana deposu olarak 1 Eylül 2014 tarihinde Karınca Lojistik görevlendirilmiştir. Ancak adı geçen firmadan alınan hizmet kalitesinden memnun kalınmaması nedeniyle 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Ekol Lojistik firması ile çalışılmasına karar verilmiştir.

Alınan karar doğrultusunda Beşiktaş Sportif A.Ş. Kartal Yuvaları'na ait 500 bin parça ürünün yeni lojistik firmasına taşınmasına başlanmıştır. Takdir edileceği gibi böylesi büyük çapta bir ürün stokunun taşınması partiler halinde gerçekleşmiştir.

Taşınma aşaması ile Ernst and Young şirketinin denetim süreci aynı tarihlere denk geldiği için şirkete, stoklarda görülen farklılığın 51.121 parça ürünün henüz önceki lojistik firmasından taşınmadığı yönünde beyanda bulunulmuştur. Ekte taşınma süreci sonrası stoklarımıza katılan söz konusu ürünlerin irsaliyesi/belgesi bulunmaktadır.

Yeni dönemde geçmişte yaşanan olumsuzluklar dikkate alınarak, yapılan anlaşma ile lojistik firmasının deposunda bulunan Kartal Yuvaları ürünlerinin sorumluluğu doğrudan lojistik firmasına verilmiştir. Kartal Yuvaları mağazalarında her ay düzenli olarak sayım şirketi tarafından gerekli sayımlar yapılmaktadır.

Kartal Yuvaları tarihi bir eşikten geçmektedir. Geçen sezona oranla satışlarını yüzde 50 oranında artırarak, taraftarımızın ürün kampanyaları ile Beşiktaş'a sahip çıktığı bir dönem yaşanmaktadır. Böylesi bir gelişme varken, Beşiktaş Kartal Yuvaları hakkında taraftar ve kamuoyu nezdinde soru işaretleri yaratan haber ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK”

beşiktaş

 

Yayınlanma Tarihi:12:50,