SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, PTT 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor ile yaptıkları ve 4-0 kazandıkları hazırlık maçının kendileri açısından iyi geçtiğini söyledi.

Sağlam, Balıkesirspor maçının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, stada gelen taraftarlara güzel bir müsabaka izlettiklerini dile getirdi.

Karşılaşmaya ilk 11’de başlayan futbolcuların güzel bir mücadele örneği gösterdiklerini belirten Ertuğrul Sağlam, “Sonradan oyuna soktuğumuz genç kardeşlerimiz de takıma uyum sağladıklarını gösterdiler. Milli takımdaki arkadaşlarımızın da sakatlanmadan dönmeleri en büyük beklentimiz” dedi.

Sakatlığı bulunan Tomas Sivok ile alakalı talihsizliğin son bulmasını arzuladıklarını kaydeden Sağlam, “Diğer arkadaşlar da sakatlanmadan aramıza katılırlar ve Gençlerbirliği maçında da galibiyetle sezona başlangıç yapmış oluruz. Yeni transferler Hosogai ve Faty bugün güzel bir şekilde mücadele ettiler. Taraftarlarımızın da bugün maça gelip oyunu güzelleştirmesi nedeniyle onlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

– “İnsanları iftiralarla kamuoyunda zor duruma düşürmesinler”

Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş Antrenörü Mehmet Kulaksızoğlu’nun kendisi ile ilgili yaptığı açıklamaların basında yer almasının üzerine, bu konuda çıkan haberlere tepki gösterdi.

“Mehmet Kulaksızoğlu, Şenol hocanın hala ekibinde herhalde” ifadesinde bulunan Sağlam, şöyle konuştu:

“Böyle bir açıklamayı yaptıysa kendi adına yapmamıştır. Şunu ön plana çıkarmak istiyorum; 10 yıllık antrenörlük dönemimiz var, 11. seneye girdik. İyi kötü anılarımız oldu. Ama bu işi haysiyetimizle, onurumuzla ve şerefimizle yapmaya çalıştık. Bu konuda hiçbir zaman sonucu neye mal olursa olsun taviz vermedik. Bugüne kadar ne bir takımın başında bir antrenörü varken, ki çok denediler, herhangi bir kulüp başkanı ya da yetkilisi ile görüşme yaptım ne de herhangi bir takımın başındayken ki, çok teklif geldi, başka bir kulüple görüşme yaptım.”

Kulaksızoğlu’na inanmak istediğini vurgulayan Sağlam, şu ifadeleri kullandı:

“O (Kulaksızoğlu) ‘yapmadım’ diyorsa yapmamıştır. Ama bu işin içindekilerde fair play, ahlak günden güne kaybolmaya başladı. Yine söylüyorum, bir yalan, iftira atıyorlar, sanal alem mi ne diyorsunuz orada bu yalanlar çığ gibi büyüyor. Olaya bir bakıyorsunuz, o yalanı atan sonra kendi yalanına inanır hale geliyor. Allah hepimizi böyle iftiralardan, bu şekilde iftiraya uğramaktan ve yapmadığı bir şey konusunda suçlanmaktan korusun. Bu tamamen yalan bir haberdir. Böyle bir olayda ismimin anılmasından da üzgünüm. Eğer Mehmet Kulaksızoğlu böyle bir iftirayı attıysa onu Allah’a havale ediyorum, eğer Mehmet Kulaksızoğlu böyle bir açıklamayı yapmadıysa ki, ‘yapmadım’ dedi, o zaman o haberi yapanları kınıyorum, Allah’a havale ediyorum.”

Mehmet Kulaksızoğlu’nu konuyla ilgili aradığını kaydeden Sağlam, “(böyle bir açıklama yaptınız mı?) dedim, ‘hayır, yapmadım’ dedi. ‘Lütfen bir açıklama yapar mısınız, insanlar bunu öğrensinler’ dedim. ‘Tamam’ dedi ama yapmadı. Eğer bu açıklamayı yapmadıysa, eğer bunu servis edenler olduysa ki oldu, onları şiddetle kınıyorum. İşlerini doğru yapsınlar. İnsanları iftiralarla kamuoyunda zor duruma düşürmesinler. Yani basın sorumlusu kimler varsa lütfen bu konuyla ilgilenip bu haberi yapan insanların doğru ve kaynağı olan sağlam şekilde bu haberi yapmalarını istiyorum. Böyle yalanla yanlışla insanları suçlamasınlar” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlam, Türk futbolunun günden güne çirkinleştiğini ileri sürerek, futbolla uğraşan insanların yaptıkları hatadan daha az zarar görme adına iftiraya başvurduklarını savundu.